Nowoczesne biurko dla chłopca i dziewczynki

nowoczesne biurka

Komfortowe biurko to jeden z niezbędnych mebli w pokoju dziecięcym – to przy nim dzieci odrabiają zadanie domowe lub rozwijają swoje zainteresowania. Jest to ich miejsce, które zagospodarowują na swój sposób. Aby jednak wybrać to idealne biurko, trzeba poświęcić chwilę na przejrzenie różnych możliwości. W tym artykule piszemy o propozycjach nowoczesnych biurek do pokojów dziecięcych, zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

Rodzaje biurek

Szukając odpowiedniego biurka dla swojego dziecka, szybko odkryjesz, że wybór jest spory. Biurka znacznie się różnią – niektóre są bardzo rozbudowane, a inne posiadają podstawy, czyli blat i szufladki. Przyjrzymy się kilku przykładowym modelom, aby pokazać, wśród jakich produktów możesz wybierać. Do najbardziej minimalistycznych modeli należy biurko składające się z blatu i dwóch szerokich nóg, które go utrzymują. Biurko ma kolor biały i jest na tyle wysokie, że można pod nim wstawić małą szafkę czy kosz na zużyty papier.

Podstawowym modelem jest także biurko na czterech nogach  z dwoma szufladkami. Ten model odznacza się klasyczną elegancją i bez problemu można do niego dopasować pozostałe meble czy dodatki do pokoju. Jeśli z kolei szukasz biurka, przy którym będzie już szafka lub szuflady, takie również znajdziesz bez problemu. Szafki są zazwyczaj zamykane, dzięki czemu cały mebel wygląda schludnie. Z kolei wyróżniającym się spośród innych meblem jest biurko obrotowe. Jego podstawowa część z blatem jest stabilna, natomiast znajdująca się pod blatem szafka zamykana za pomocą żaluzji obraca się, dzięki czemu można sięgać po schowane w niej przedmioty, stojąc z drugiej strony biurka.

Dostępne są również biurka, których blaty są uchylne, czyli można wybrać stopień pochylenia takiego blatu. Jest to bardzo wygodne przy odrabianiu niektórych zadań domowych czy rysowania i stanowi świetną alternatywę dla dzieci, którym w ten sposób lepiej się pracuje. Jeśli chodzi o kolorystykę dostępnych biurek, zazwyczaj mają one jasne barwy, takie jak biel czy szary lub wzory drewniane. Dzięki temu biurka można dopasować do bardzo wielu aranżacji pokojów dziecięcych.nowoczesne biurka

Jak wybrać biurko dla dziecka?

Kiedy już wiadomo, spośród jakich biurek można wybierać, jak zdecydować się na konkretny model? Warto wówczas myśleć przyszłościowo. Czy ma to być biurko tymczasowe, które za kilka lat zastąpisz kolejnym, czy chcesz, aby było to biurko na długie lata? Jeśli chcesz kupić biurko, które posłuży przez wiele lat, warto kupić takie, które będzie odpowiadało wzrostowi dorosłej osoby, aby kilkunastoletnie dziecko mogło przy nim siedzieć równie wygodnie, jak w wieku dziesięciu lat. Wystarczy dobrać do takiego biurka krzesło z regulowanym siedzeniem i gotowe.

Nie bez znaczenia są również walory kolorystyczne danego biurka. W tej kwestii warto zapytać o zdanie dziecko i kierować się tym, jakie barwy mu odpowiadają w jego pokoiku. Oprócz tego dobrze jest również wziąć pod uwagę pozostałe elementy pokoju i jego rozmiar. W zależności od tego, gdzie chcesz postawić biurko, może się okazać, że lepiej wziąć model z konkretnym typem nóg czy szuflad. Jeśli w pokoju znajdują się już pojemne szafki i szuflady na zeszyty, przybory szkolne i zabawki, może zdecydujesz się na biurko bez rozbudowanej części z półkami. Podczas zakupów warto też posłuchać opinii dziecka, bo to przecież ono będzie spędzało przy tym biurku czas i ma już wykształcony pewien gust. Biorąc te kwestie pod uwagę, znalezienie biurka jest znacznie łatwiejsze.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *