Ogrzewanie fundamentowe w Twoim domu

Od pewnego czasu, w dość szybkim tempie wzrasta popularność tak zwanych płyt grzewczych. Ogrzewanie fundamentowe jest obecnie coraz bardziej popularne w Polsce. Co prawda, osoby korzystające z tego typu ogrzewania stanowią niewielki odsetek, jednak opłacalność tego systemu jest tak duża, że coraz więcej firm budowlanych i ekip montażowych, może zaoferować nam tę usługę. System ogrzewania podłogowego jest budowany razem z fundamentami. W momencie stawiania fundamentów, na których ma powstać nasz dom, tuż nad ziemią montowana jest instalacja grzewcza. Są to najczęściej rury, w których krąży ciepłe powietrze lub ciepła woda. Możliwość wyboru pozwala nam na zastosowanie systemu, do którego jesteśmy bardziej przekonani.

Warto wiedzieć, że cała instalacja jest za każdym razem bardzo dokładnie zaizolowana. Izolacja termiczna jest konieczna w tym przypadku, by ciepło z instalacji ogrzewało nasz dom, a nie jego otoczenie. Stawiając fundamenty, zapewniamy sobie ogrzewanie. Nie będziemy więc musieli martwić się o montowanie kaloryferów czy grzałek.

Zalety płyt grzewczych

Pierwszą, najbardziej istotną zaletą ogrzewania fundamentowego, są niskie koszta. Mimo mnóstwa zalet i właściwości płyt grzewczych, ceny są bardzo przystępne. Tradycyjne instalacje grzewcze będą nas kosztować 3-4 razy tyle. Poza tym, warto też dodać, że ogrzewanie podłogowe jest bardzo wytrzymałe. Montaż płyt grzewczych zapewnia nam dostarczanie odpowiedniego poziomu ciepła przez wiele lat.

Wydajność ogrzewania – każde pomieszczenie w naszym domu będzie ogrzane odpowiednią temperaturą. Płyty grzewcze są wydajne, dzięki czemu ciepło rozprowadzane jest równo we wszystkich pokojach. Dodatkowo temperatura panująca w pokoju będzie identyczna, w przeciwieństwie do tradycyjnych systemów ogrzewania. Np. kaloryfery ogrzewają najbardziej tylko najbliższe 2 metry, a dalsze części pomieszczenia są chłodniejsze.

Możliwość regulacji temperatury – każdy system ogrzewania podłogowego posiada swój własny sterownik. W znacznej większości jest to ekranik, na którym można ustawiać temperaturę, jaka ma panować w dzień oraz w nocy. Możliwe jest bowiem ustawienie temperatury dziennej na około 22-25°C. Nocna temperatura z kolei, zostanie automatycznie obniżona do około 18°C. Sprzyja to więc naszej wygodzie. Komfort, jaki jest możliwy do odczucia dzięki odpowiedniej temperaturze, jest kolejnym atutem i zachętą do skorzystania z tego systemu.

Szybki montaż – instalacje grzewcze montuje się od 4 do 7 dni. Jest to bardzo krótki okres czasu, w porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem. Dodatkowo, stawiając fundamenty, mamy już gotowe ogrzewanie. W późniejszym czasie nie ma więc konieczności instalowania kaloryferów w każdym pomieszczeniu i przeprowadzaniu skomplikowanych instalacji rurociągowych.

Płyty grzewcze od lat zyskują na popularności

Oprócz wymienionych, najbardziej istotnych zalet ogrzewania podłogowego, warto również poruszyć temat rodzajów ogrzewania. Możemy bowiem wybrać ogrzewanie powietrzem lub wodą. Instalacje zaopatrzone są w specjalne agregaty grzewcze, dzięki którym możliwe jest rozprowadzanie w rurach powietrza lub wody.  Powietrze oraz woda dodatkowo, są nagrzewane przez agregaty. Ważną cechą systemu ogrzewania fundamentowego, jest znikoma awaryjność.

Płyty grzewcze Termico są idealnym rozwiązaniem pod domek jednorodzinny. Ogrzewanie podłogowe jest nie tylko opłacalne, ale i bezpieczne. Zastosowanie płyt grzewczych może zapobiec wilgoci w naszych domach. Dzięki temu nie musimy obawiać się pleśni ani grzybów na ścianach. W momencie, gdy gleba staje się z jakiegoś powodu zawilgocona, ogrzewanie fundamentowe jest w stanie ją osuszyć. Ze względu na tak liczne zalety, jakimi może szczycić się ten system grzewczy, warto jest go zastosować.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *