Okna PCV dla każdego domu – dlaczego warto je wybrać?

okna pcv wrocław

PVC, czyli poly(vinyl chloride) to popularny wśród producentów okien materiał, który od wielu lat cieszy się popularnością wśród klientów. Okna plastikowe, bo tak częściej odnosimy się do nich potocznie są trwałe, eleganckie i stosunkowo niedrogie. Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na nie wciąż rośnie, a firmy robią wszystko, by ich produkty były jak najlepszej jakości. Dlaczego warto postawić na okna plastikowe PVC i o co warto poprosić firmę, która nam je sprzedaje?

Okna plastikowe PVC – zalety

Atuty okien plastikowych zdają się być oczywiste już na pierwszy rzut oka. Niższa niż w przypadku okien drewnianych cena, łatwość montażu i konserwacji, brak problemów z utrzymaniem czystości, wiele wariantów kolorystycznych, stylowy i elegancki profil – trudno oprzeć się ich urokowi. Dlatego też wielu klientów rezygnuje z okien drewnianych właśnie na rzecz okien PVC. Zacznijmy jednak od ceny. Ta może być niższa, niż w przypadku ram drewnianych nawet o 15%, co w kontekście montowania okien w całym domu oznacza spore oszczędności. Niższa cena nie oznacza przy tym niższej jakości. Jeśli okna posiadają wszystkie konieczne atesty (między innymi o braku metali ciężkich i ołowiu), możesz z powodzeniem postawić właśnie na nie.

okna wałbrzych

Okna PVC są bardzo odporne na działanie warunków atmosferycznych. Deszcz, wiatr, śnieg, mrozy i promieniowanie słoneczne potrzebowały by wiele czasu, by uszkodzić strukturę ramy. Dzięki temu firmy są w stanie zapewnić klientom znacznie dłuższą gwarancję na produkt, co dla wielu osób jest niewątpliwie istotną kwestią. Okna plastikowe nie wymagają również wielu prac konserwacyjnych. Zamontowane poprawnie ramy są szczelne, a okna stabilne, a więc jedyne, co pozostaje to ich regularne czyszczenie. Istnieją specjalistyczne produkty do konserwacji okien plastikowych, które zapewniają między innymi utrzymanie oryginalnej bieli ram okiennych, jednak nawet zwyczajne domowe sposoby mycia okien wystarczą, by te wyglądały zawsze schludnie i elegancko. Design jest bowiem jednym z głównych atutów okien plastikowych. Różne warianty ram, zarówno pod względem kolorów, jak i kształtów, pozwalają na dopasowanie okien do charakteru całego wnętrza.

Jakie usługi dodatkowe wybrać we Wrocławiu?

Podczas zakupu okien PCV we Wrocławiu chociażby przez Internet, warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię, a mianowicie czy firma dowozi okna do Twojego miasta. Okna wymagają odpowiedniego transportu, dlatego nie można go przewieźć luzem w bagażniku. Dlatego warto, aby jednak firma oferowała dowóz okien. Ponadto należy zwrócić uwagę czy uwzględniony jest okres gwarancji na okna PCV. W przypadku wady technicznej lub jakiejkolwiek usterki warto mieć szanse móc ją naprawić za darmo w okresie gwarancji.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *