Oświetlenie dla biura – jakie oprawy LED wykorzystać na stanowiskach pracy

oświetlenie biurowe

Każde biuro powinno być zaprojektowane i urządzone w taki sposób, aby możliwie jak najlepiej spełniało oczekiwania i potrzeby pracowników względem stanowiska pracy. Istotne są odpowiednio dopasowane meble, które powinny zapewniać wysoki komfort użytkowania. Ważną kwestię odgrywa również dobrze dobrane oświetlenie, które powinno być innowacyjne i efektywne, a także designerskie. Takie cechy łączą w sobie nowoczesne oprawy LED, które doskonale sprawdzają się nie tylko w domu, ale również w przestrzeni biurowej.

Zadbaj o swoich pracowników i jednocześnie oszczędzaj na rachunkach

Przygotowując projekt instalacji oświetleniowej do swojej firmy, należy wziąć pod uwagę wiele istotnych kwestii. Po pierwsze bardzo ważne jest to, jak duże jest pomieszczenie, które ma być oświetlone. Ważne są jego wszystkie wymiary, łącznie z wysokością, która ma wpływ na ostateczny wybór odpowiednich opraw. Po drugie należy całość dopasować do rodzaju prac, które będą w tym miejscu wykonywane. Inne światła sprawdzą się w sali konferencyjnej, a inne w biurze osób, które będą cały dzień spędzały przy komputerze. Jeszcze inny rodzaj światła będzie wymagany przez grafików, którzy potrzebują możliwie jak najbardziej naturalnego odwzorowania kolorów na ekranach swoich komputerów.

Dobre oświetlenie w miejscu pracy przekłada się na komfort i dobre samopoczucie pracowników. W zbyt ciemnych pomieszczeniach wykonywanie codziennych zadań może być monotonne i w pochmurne dni skutkować otępieniem i sennością. Z kolei zbyt intensywne światło odbijane od monitorów męczy oczy i sprawia, że już po kilku pierwszych godzinach pracownicy są przemęczeni i trudno jest im się skupić. Źle dobrane oświetlenie może nawet przyczynić się do różnych chorób i problemów ze wzrokiem. Stałe wytężanie tego zmysłu może prowadzić do poważnych problemów, takich jak różne infekcje oraz choroby, a także do znacznego pogorszenia widzenia. Żarówki LED dostępne są w wielu różnych typach, dzięki czemu można bez najmniejszego problemu dopasować je do danego stanowiska pracy w taki sposób, aby gwarantowały możliwość swobodnego wykonywania działań służbowych.

Oświetlenie LED jest bardzo korzystne nie tylko dla pracowników, ale również dla właściciela firmy. Choć tego typu oprawy oraz żarówki najczęściej są nieco droższe niż klasyczne żarówki halogenowe lub wciąż popularne, ale mało funkcjonalne, jarzeniówki, to jednak jest to inwestycja, która przyniesie znaczne oszczędności w przyszłości. Szacuje się, że oświetlenie LED pomaga zmniejszyć zużycie energii elektrycznej na oświetlenie danego obszaru nawet do 70%. Taki wynik przekłada się na zdecydowanie niższe rachunki za oświetlenie i sprawia, że taka inwestycja bardzo szybko się zwraca.

biuro

Postaw na nowoczesność i ciekawy design

Oświetlenie LED to idealny produkt do każdej przestrzeni biurowej. Nowoczesne firmy coraz częściej decydują się na ich wykorzystanie ze względu na możliwość poczynienia sporych oszczędności na rachunkach za energię elektryczną. Nie bez znaczenia jest tu również szeroki wybór różnych typów żarówek LED. Mogą one mieć różną moc, a także różną barwę światła, co bardzo ułatwia dopasowanie ich do konkretnego pomieszczenia. Instalacja oświetleniowa oparta na technologii LED to oświetlenie przyszłości, dlatego wykonując projekt, warto zdecydować się na taką inwestycję już teraz, aby za kilka lat nie musieć przeprowadzać kosztownych modernizacji, które mogą być związane z gruntownym remontem, który utrudni funkcjonowanie firmy.

Wybór opraw LED-owych wpisuje się w trend bycia eko oraz pozwala wdrożyć do zarządzania firmą koncepcję społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstwa. Dlaczego? Ponieważ żarówki LED nie tylko są energooszczędne, ale również przyczyniają się do ochrony środowiska. Dzięki temu, że pobierają naprawdę niewiele energii elektrycznej nawet przy wielu godzinach pracy, co znacznie mniejsza jej produkcję. To z kolei przekłada się na mniejszą emisję spalin i innych zanieczyszczeń, a także na mniejsze zużycie surowców nieodnawialnych. Innowacyjne firmy, aby jeszcze bardziej przyczynić się do wsparcia środowiska naturalnego, czasami decydują się na połączenie oświetlenia LED z panelami słonecznymi, które umożliwiają  wykorzystywanie energii pochodzącej ze słońca do zasilania instalacji oświetleniowej.

Warto pamiętać, że oprawy i żarówki LED to nie tylko innowacyjne i energooszczędne rozwiązanie. Obecnie popularność tych produktów stale rośnie, a co za tym idzie, na rynku jest ich ogromny wybór. Dostępne są bardzo designerskie produkty, o ciekawych kształtach i kolorach. Takie lampy są nie tylko funkcjonalnym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia biurowego, ale również stanowią integralny z całością dodatek, który można dopasować do dowolnego stylu. Dostępne są produkty o charakterze klasycznym i bardzo prosty oraz takie, które zostały zaprojektowane zgodnie z najnowocześniejszymi trendami w aranżacji wnętrz.


Dowiedz się więcej o oświetleniu biurowym na stronie producenta LED Globus Lighting.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *