Pensjonat w Sercu Gór

Szklarska Poręba to malownicze miasteczko położone w samym sercu Karkonoszy. Wiele osób z przyjemnością odwiedza tą uzdrowiskową miejscowość i zachwyca się jej klimatem. Warto wtedy zatrzymać się w Pensjonacie Lider na ulicy Cichej.

Pensjonat Lider w Szklarskiej Porębie

W samym centrum Szklarskiej Poręby znajdziemy Pensjonat Lider. Jest w nim około 55 miejsc noclegowych w pokojach o różnej wielkości i standardzie. To idealne miejsce, by przenocować, kiedy odwiedzamy Karkonosze.Jest on ulokowany w pięknym i przestronnym budynku o niepowtarzalnej architekturze. Każdy pokój jest bardzo komfortowy i wygodny. W cenie każdy z gości otrzymuje miejsce parkingowe, Wi-Fi oraz dostęp do tenisa stołowego oraz siłowni. Dzięki temu pensjonat spełnia potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Lokalizacja Pensjonatu Lider

Jedną z największych zalet to, że pensjonat w Szklarskiej Porębie jest w samym centrum. Zaraz obok znajdziemy szlaki turystyczne, które poprowadzą nas na Szrenicę, Śnieżne Kotły, Wodospad Kamieńczyk czy Wysoki Kamień. To najważniejsze atrakcje w okolicy. Warto się przespacerować przez lasy, popodziwiać przyrodę, odetchnąć wyjątkowym powietrzem Szklarskiej Poręby i zachwycić się tymi widokami.

Jeżeli chodzenie to nie jest nasza największa pasja to w okolicach pensjonatu znajdziemy też bardzo ciekawe trasy rowerowe. Łączą się one z tymi, które znajdują się w Jakuszycach. Zimą to na nich odbywa się Bieg Piastów.

Niedaleko, bo zaledwie 10 kilometrów od Szklarskiej Poręby po czeskiej stronie granicy, znajdziemy czołowy ośrodek skoków narciarskich na świecie, który jest zlokalizowany w miejscowości Harrachov. Jednak to nie jedyna atrakcja dla fanów sportów zimowych. W Karkonoszach możemy uprawiać zarówno narciarstwo zjazdowe, jak i biegowe. Głównym miejscem odwiedzin fanów zimowego szaleństwa jest masyw Szrenicy, a także okolice Łabskiego Szczytu. Trasy, które tam znajdziemy mają bardzo różne poziomy trudności i łączą długość około 20 kilometrów. Do tego znajduje się tam świetna infrastruktura: wyciągi linkowe, orczyki, szkoły narciarskie oraz instruktorzy. Znajdziemy tu też przedszkola narciarskie, więc zdecydowanie nie będziemy się nudzić.

Jeżeli Szklarska Poręba to dla nas za mało, to z noclegu w Pensjonacie Lider będziemy mieli naprawdę blisko do wycieczek autokarowych. W centrum miasta możemy zapisać się na wyjazd z przewodnikiem do wybranego przez nas miasta. Zazwyczaj turyści wybierają Pragę, Wiedeń bądź Drezno. Dzięki wygodnej lokalizacji pensjonatu w centrum nie będzie martwić nas wczesna zbiórka ani późny powrót, ponieważ szybko dotrzemy do łóżka.

Położenie w centrum ma tą ogromną zaletę, że nie tracimy czasu na dojazdy i wszystko mamy pod ręką. Nawet jeżeli spędziliśmy cały dzień na szlaku to możemy wziąć prysznic i wyjść przed ośrodek, przejść się pięknymi uliczkami Szklarskiej Poręby i wejść do jednej z pobliskiej restauracji bądź kawiarni.

turyści w górach

Dodatkowe udogodnienia

W pensjonacie Lider w Szklarskiej Porębie znajdziemy dwu- trzy- i czteroosobowe pokoje. W zależności od naszej decyzji możemy zdecydować się na inny standard, jednak każdy z nich będzie zapewniał nam wygodę i spokój.

W samym pensjonacie możemy skorzystać z bilardu, sauny czy sali konferencyjno-bankietowej. Jeżeli jedziemy na wakacje w większej grupie możemy poprosić o zorganizowanie nam ogniska, biesiady bądź wieczorków tanecznych – nie będzie z tym problemu.

Zaletą ogromną jest również to, że możemy tu liczyć na obsługę gastronomiczną. Pensjonat serwuje śniadania i obiadokolacje, ale na nasze życzenie możemy otrzymać 3 posiłki, a nawet poprosić o przygotowanie suchego prowiantu na drogę.

Rate this post