Plenerowe i studyjne sesje ślubne

plener ślubny

W zasadzie każda para stająca na ślubnym kobiercu, po złożonej sobie przysiędze i przyjęciu, czeka na moment w którym fotograf uwieczni ich miłość podczas zamówionej sesji. Te, co do zasady dzielą się na studyjne i plenerowe. Nie da się ukryć, że większość młodych małżeństw decyduje się na opcję drugą. Powodów jest kilka.

Dlaczego częściej decydujemy się na plenerową sesję ślubną?

Plenerowa sesja ślubna daje więcej możliwości. To powód pierwszy. Zdjęcia wykonać można bowiem w różnej scenerii – na łące, w lesie, nad jeziorem, w mieście, nad morzem, a nawet za granicą. Wszystko zależy tu od naszej wyobraźni i upodobań. Kiedy jesteśmy pasjonatami jeździectwa, sesja taka może być wykonana w stadninie koni, co dodatkowo podkreśli nasz styl życia i zamiłowania. Utrzymując rustykalny, tak często wybierany dziś styl przyjęcia, zdecydować możemy się na romantyczny lasek czy łąkę. Wianek na głowie panny młodej tylko uzupełni cały klimat, a zdjęcia pasować będą do ogólnej atmosfery całej wcześniejszej uroczystości. Po drugie, otwarte przestrzenie, wiatr, rośliny i dużo innych elementów powodują, że sesje takie zazwyczaj są bardziej spontaniczne. Para bardziej się rozluźnia, a zdjęcia są różnorodne i nieprzewidywalne. Studio nie daje takich możliwości. Oczywiście i tam mogą powstać ciekawe fotografie, jednak taka opcja ma pewne ograniczenia.

Zdjęcia zakochanych – wyjątkowy plener ślubny

plener ślubnyJak zatem zaplanować wyjątkowy plener ślubny? Na co się zdecydować? Jak już zostało wspomniane wszystko zależy od naszych upodobań. Kiedy jednak zdecydujemy się na konkretne miejsce i razem z fotografem przedyskutujemy możliwości, jakie ono nam daje – czas przystąpić do działania. Przygotowania, które poczynimy odpowiednio wcześniej z całą pewnością przełożą się na wyniki. Nie wszystko bowiem zależy wyłącznie od fotografa. Po jego stronie z całą pewnością jest dbałość o atmosferę podczas sesji. Powinna ona być na tyle luźna, by niewprawieni w pozowaniu państwo młodzi poczuli się komfortowo. Nie oszukujmy się. Sesje plenerowe oczywiście są w jakimś stopniu spontaniczne, jednak bardzo przydatne są również wskazówki w jaki sposób powinniśmy stanąć, co zrobić z rękoma czy w którą stronę spojrzeć.

Po naszej stronie pozostaje jednak odpowiednie przygotowanie w zakresie stroju, fryzury czy dodatków. O ile w przypadku pana młodego zazwyczaj ogranicza się to do założenia garnituru, o tyle panna młoda powinna postarać się nieco bardziej. Makijaż, fryzura i niektóre dodatki, to absolutna podstawa. Zdarzają się panie, które na sesję biorą również swój bukiet ślubny. Oczywiście, jeśli ta jest stosunkowo wcześnie po dniu zaślubin. Jeśli nie, można pominąć ten detal lub zamówić go ponownie. Nie jest to jednak konieczne. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że to nierzadko dość duży wydatek.

Profesjonalizm fotografa w plenerze

W zasadzie tą kwestię powinno poruszyć się jako pierwszą, bowiem wybór odpowiedniego człowieka jest tu znaczący. Na nic przyjdzie nam wesoły i rozluźniający atmosferę fotograf, bajeczny plener i nasze przygotowanie do niego, jeśli nie będzie on profesjonalistą w każdym calu. Sesja plenerowa wymaga umiejętności i doświadczenia, odpowiedniego wyczucia, które musi być potwierdzone dobrym portfolio, a jeśli mamy szczęście nagrodami za poprzednie prace. Przykładem niech będzie choćby Grzegorz „Moment” Płaczek, który od lat fotografuje młode małżeństwa na terenie całej Polski, jednocześnie ucząc tego innych fotografów i zdobywając raz za razem kolejne prestiżowe nagrody. Kiedy więc przyjdzie nam jeszcze przed ślubem do wyboru studia fotograficznego z którego usług zamierzamy korzystać – prześledźmy jego historię i osiągnięcia. To niezwykle istotne.

 

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *