Podróżna wyprawka dla psa

wyprawka dla psa do auta

Rosnącą popularnością cieszą się podróże odbywane wspólnie z psem. To bardzo ciekawa idea, szczególnie że ani my, ani nasze psiaki rozłąki nie lubimy. Zanim jednak zabierzemy pieska w podróż, warto ją dobrze zaplanować, co pomoże uniknąć przykrych niespodzianek. Aby się to udało, konieczne będzie skompletowanie podróżnej wyprawki dla psa. Co powinno się w niej znaleźć? Jakie jej elementy są najważniejsze dla bezpieczeństwa?

Psia wyprawka na podróż – najważniejsze elementy 

Wyprawka dla psa to w dużej mierze kwestia indywidualna, zależna od potrzeb psa oraz miejsca, w które się udajemy, istnieje jednak lista rzeczy, które powinny się w niej znaleźć zawsze. Oto i ona:

  • Zawieszka z danymi kontaktowymi. Powinno być na niej zapisane przynajmniej imię psa i numer kontaktowy do właściciela. Aby uniknąć sytuacji, w której zaginiony pies dodatkowo zgubi również zawieszkę, warto przemyśleć zachipowanie go i zarejestrowanie danych na zaufanych stronach. Dzięki temu odszukanie pupila będzie zdecydowanie łatwiejsze.
  • Smycz lub szelki i kaganiec. Kaganiec jest wymagany przez prawo tylko w przypadku psów ras uznawanych za agresywne, lecz nawet jeśli Twój pies się do nich nie zalicza, mogą zdarzyć się sytuacje, w których i tak będzie trzeba (przynajmniej na te kilka minut) założyć mu kaganiec. Starannie dobieramy wówczas model, by psu było możliwie wygodnie.
  • Mata wypoczynkowa. Przydatna przez cały czas podróży z psem, zabezpieczy auto przed możliwymi zabrudzeniami. Jest łatwa w czyszczeniu i lekka, dzięki czemu zrobienie z niej psu posłania w aucie nie będzie problemem.
  • Transporter lub szelki do auta. Prawo polskie nie określa dokładnie, jak pies powinien być przewożony w aucie, jednak jeśli policja uzna, że pies stwarza zagrożenie przez niewłaściwe przewożenie, może nałożyć mandat w wysokości nawet do 200 złotych. Więcej o zaletach obu rozwiązań w kolejnym akapicie.
  • Psia apteczka. Jej zawartość powinna zostać skonsultowana z weterynarzem, zwłaszcza jeśli pies boryka się z określonymi dolegliwościami (np. choroba lokomocyjna). Ogólnie jednak powinna się w niej znaleźć woda utleniona, bandaże, środek przeciw kleszczom i komarom.
  • Książeczka zdrowia. Może dojść do sytuacji, w której pupil nagle zachoruje lub niestety kogoś zaatakuje, a wówczas może być konieczne udowodnienie, że jest zaszczepiony.
  • Adresy do dobrych lecznic. Wówczas wiemy od razu, gdzie się udać. Sprawdzamy również opinie na temat placówek. Zły weterynarz jest równie pomocny, jak jego brak.
  • Miski turystyczne, zapas wody i karmy. Wybieramy miski zajmujące jak najmniej miejsca i łatwe w czyszczeniu. Karmy i wody zabieramy zawsze trochę więcej, niż pupil na ogół zjada, w razie przedłużenia wyjazdu lub innych okoliczności. Nie zmieniamy karmy przed wyjazdem, by pies nie dostał rozstroju żołądka.
  • Torebki na odchody.

pies w samochodzie

Co wybrać: transporter czy szelki do auta dla psa?

W roli szelek do auta dla psa mogą sprawdzić się praktycznie każde szelki spacerowe, wówczas jednak zaopatrujemy się dodatkowo w specjalny pas, kompatybilny z mechanizmem zapinania pasów w samochodzie, by zapewnić psu pełnię bezpieczeństwa. Można też rozważyć zakup specjalnych szelek do auta, dzięki czemu pies będzie miał zapewniony dużo większy komfort podczas jazdy. Szelki takie są lepiej przystosowane do wielogodzinnej podróży, m.in. dzięki miękkiej wyściółce, która nie będzie wpijała się w ciało psa.

Z kolei transporter to rozwiązanie, dzięki któremu możemy bezpiecznie przewozić psa i na tylnym siedzeniu i w bagażniku, pod warunkiem odpowiedniego unieruchomienia go. Niektóre psy mogą być jednak zestresowane przebywaniem “za kratami”, dlatego też nie zawsze to będzie dobry pomysł.

W poszukiwaniu najlepszych akcesoriów dla psów na podróż i na co dzień koniecznie odwiedź stronę furkidz.eu.

 

Rate this post