Postaw na soczewki kontaktowe w 2021

wybór soczewek kontaktowych

Wiele osób na świecie decyduje się na porzucenie tradycyjnych okularów na rzecz nowoczesnych soczewek kontaktowych umożliwiających korzystanie z właściwości okularów bez konieczności ich noszenia. Ogromną innowacją na rynku okulistycznym stały się soczewki, które są praktycznie niewidoczne dla osób postronnych,
a dla pacjenta, który wstydzi się okularów lub nie lubi ich nosić – produktem poprawiającym jakość życia.

Czym są soczewki kontaktowe?

Są to cienkie, zaokrąglone soczewki, które umieszcza się w filmie łzowym na powierzchni zewnętrznej gałki ocznej. Budowa soczewki jest stosunkowo prosta. Sam produkt jest przezroczysty, choć bardzo często zdarza się, że zostaje delikatnie zabarwiony, aby ułatwić użytkownikom aplikację w oku i jej późniejsze odnalezienie. Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje soczewek – twarde oraz miękkie. Każde z nich posiadają inne właściwości, dzięki czemu sprawdzą się w zupełnie odmiennych zastosowaniach. Najpopularniejszym typem soczewek są jednak te miękkie, choć jako ciekawostkę warto wspomnieć, że do niedawna soczewki kontaktowe były dmuchane ze szkła.

Rodzaje soczewek kontaktowych

Pomimo tego, że soczewki są najczęściej wykorzystywane do korekty wady wzroku, dostępne są one również
w celach stylistycznych jako akcesoria ubioru. Dzięki soczewkom można także zmieniać kolor rogówki lub po prostu ochronić oko przez trudnymi warunkami atmosferycznymi. Tego typu produkty są najczęściej stosowane przez artystów, którzy na potrzeby np. filmu muszą przypominać postać ze scenariusza nawet w najmniejszych szczegółach.

Wszystkie soczewki kontaktowe to wyroby medyczne, które podlegają nadzorowi FDA. W przypadku soczewek korekcyjnych, jak i kosmetycznych wymagane jest pozyskanie recepty, ponieważ nawet najmniejsze powikłania takie jak np. infekcje i stany zapalne w przypadku uczulenia mogą prowadzić do pogorszenia się wzroku, a nawet jego ostatecznej utraty. Decydując się na wymianę soczewek należy przede wszystkim uprzednio skontaktować się z lekarzem okulistą, celem wykonania badań, aby dobrać odpowiedni typ korekty. Należy także pamiętać, aby kupować soczewki tylko z wiarygodnych źródeł oraz dbać o ich odpowiednie przechowywanie i czystość. Trzeba także przestrzegać zaleceń odnośnie czasu stosowania danego produktu oraz jego pielęgnacji.

aplikacja soczewek kontaktowych

Soczewki ze względu na rodzaje różnią się pomiędzy sobą trybami noszenia oraz czasem wymiany. Aby utrzymać wzrok i oczy w jak najlepszej kondycji, wszystkie pary soczewek należy po upływie czasu określonego na ulotce wymienić na nowe. Niezależnie od stylu życia oraz trybu pracy, okulista zawsze powinien pomóc w doborze odpowiedniego rodzaju soczewek. Mogą to być soczewki dzienne, tygodniowe lub miesięczne w zależności do potrzeb i wygody użytkownika.

Czy warto inwestować w soczewki korekcyjne?

Osoby, u których wykryto wadę wzroku, niezależnie od jej poziomu powinny zdecydowanie zainteresować się
w 2021 roku tematyką noszenia soczewek kontaktowych, które są nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale także wykonane z najwyższej jakości materiałów odpornych na zniszczenia oraz ewentualne uszkodzenia. Trzeba jednak pamiętać, że każdorazowy zakup danego typu soczewki korekcyjnej powinien być poprzedzony kompleksowym badaniem wzroku u okulisty, którzy pomoże pacjentowi w doborze odpowiedniej marki produktu oraz rodzaju soczewki.

postaw na soczewki kontaktowe

W 2021 roku postaw na soczewki kontaktowe, które w Jeleniej Górze znajdziesz w salonie optycznym Cztery Pory Wzroku!

Zalety użytkowania soczewek kontaktowych

Do głównych zalet wynikających z zastosowania soczewek kontaktowych można zaliczyć przede wszystkim wygodę użytkowania oraz atrakcyjny wygląd. Dla osób ceniących sobie swój zewnętrzny „look” jest to idealne rozwiązanie, ponieważ jest niewidoczne dla osób postronnych w porównaniu do okularów. Dodatkowo stosując soczewki nie trzeba pamiętać o każdorazowym zabieraniu ze sobą okularów. W tym przypadku wystarczy tylko mały pojemnik ze specjalistyczną wodą, służącą do przechowywania soczewek po ich zdjęciu.

Aby jednak cieszyć się w pełni wszystkimi zaletami płynącymi z użytkowania soczewek, należy pamiętać o bezwzględnym przestrzeganiu maksymalnego czasu ich noszenia oraz daty ważności. Niezastosowanie się do tych wymogów może być tragiczne w skutkach i prowadzić nawet do utraty wzroku. Reasumując tematykę soczewek kontaktowych, warto podjąć zdecydowane kroki w tym kierunku i spróbować zmienić swoje życie dzięki wygodnym soczewkom korekcyjnym, dobranym tak jak profesjonalne okulary za kilkaset złotych. Atutem tego rozwiązania jest także jego cena, która nie różni się znacząco od tego jaką pochłonie produkcja tradycyjnych okularów.

Rate this post