Poznajemy zasady grania na gitarze

Gramy na gitarze - jak się do tego zabrać?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wiedzieć jak trzymać gitarę akustyczną lub elektryczną. Przed dokonaniem inwestycji w instrument na własną rękę, sprawdź, czy członek rodziny lub przyjaciel ma gitarę, może byliby skłonni pożyczyć, dopóki nie otrzymasz własnej gitary. To jest również okazją, aby jej użyć by chwycić kilka akordów oraz sprawdzić, czy rzeczywiście nas to interesuje.

Na czym warto grać? Zdecyduj się na swoją gitarę

Należy również zdecydować, czy chcesz, aby rozpocząć naukę i zabawę z akustyczną lub gitarą elektryczną. Wiele osób zaczyna na gitarze akustycznej, a następnie przechodzi do elektryka, kiedy już ogarnęli podstawy gry. Prawie wszystko czego uczysz się na akustyku będzie można przenieść w jakiś sposób na gitarę elektryczną. Ogólnie rzecz biorąc, akustyki są tańsze i nie wymagają wzmacniacza, są bardziej przenośne, zaś cięższe struny wymagają większego nacisku do gry, więc początkujący rozwiną większą siłę dłoni, nauczą się też pozycjonowania palców, bicia, i podstaw, takich jak notatki i akordy.

Gitary elektryczne wytwarzają szerszy zakres dźwięków i tonów, mogą być lepiej dostosowane do rodzaju muzyki, którą chcesz grać. Sprzedawca sklep muzycznego może pomóc zdecydować, który rodzaj gitary jest najlepszy dla Ciebie, na podstawie własnych upodobań, preferencji i budżetu.

futerał na gitarę

Zakup najtańszej gitarze w sklepie, nie jest zwykle najlepszym sposobem, aby wybrać instrument. Często zdarza się, że otrzymujesz to za co płacisz, nie trzeba jednak kupować najdroższej gitary zanim nawet zaczniesz. Pokusą dla rozpoczynających naukę gitarzystów jest kupno gitary, która wygląda na najfajniejszą lub gitary, której używa ulubiony gitarzysta, ale może to być błąd, bo na koniec dnia, to ani ty, ani publiczności naprawdę nie obchodzi, jak gitara wygląd, najważniejsze przecież są dźwięki i muzyka, którą możesz zaprezentować, to jest charakterystyka i jakość gitary, a nie jej wygląd, jakość gitary najlepiej jest określić jej brzmieniem.

Najlepiej zaczynając jako gitarzysta można porozmawiać z innymi gitarzystami, należy uczyć się i korzystać z ich doświadczeń. Kiedy przychodzi czas na zakup swojej pierwszej gitary, należy odstawić około godzinę lub więcej, aby wypróbować kilka gitar i inne informacje z asystentem sprzedaży. On lub ona może pomóc wielu początkującym wybrać gitarę, która jest najlepsza dla nich i byłby w stanie zrobić dobre rekomendacje oparte na dyskusji.

W czasie zakupów nie można zapominać o istotnych akcesoriach – i nie, nie chodzi nawet o piórka, kapodaster czy pasek do gry. Zdecydowanie ważniejszym zakupem, jakiego nie powinno się pomijać, jest dobrej jakości futerał na gitarę, który ochroni ją nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale także przed wpływem temperatury, powodującej np. rozstrajanie się instrumentu, utratę jakości dźwięku czy inne uszkodzenia.

Jak gitara leży w Twoich rękach?

Należy zwrócić uwagę na to, jak reaguje gitara na nasze ręce, zwrócić też trzeba uwagę na zamocowania paska na gitarze i wstać, aby zobaczyć, jak to jest gdy wisi na pasku, jak to jest ważone, jak twoje palce czują się sunąc wzdłuż progów. Gitara, która najlepiej odpowiada twojej grze prawdopodobnie jest najlepszym wyborem. Większość początkujących najłatwiej nauczy się grać na gitarze przy stosunkowo bliskich siebie strun na gryfie – nie będą potrzebować aż tyle umiejętności, żeby ogarnąć wszystkie zagrywki od początku. Gdy masz gitarę, która pasuje do stylu gry na gitarze, który chcesz opanować, to musisz nauczyć się rozpoznawać notatki na tabulaturze i przyzwyczaić się do kilku podstawowych kompletacji i technik palcowania. W standardowym tuningu, otwarte struny zaczynają się od tych najbliżej notatek – E, A, D, G, B i E..

Rate this post