Praca sezonowa – który kraj najlepiej wybrać?

praca w Niemczech

Szukasz pracy na wakacje, ale wszystkie oferty są nieciekawe? Potrzebujesz zarobić więcej niż oferują polscy pracodawcy? Chcesz zyskać nowe doświadczenie? Najlepszym rozwiązaniem jest praca sezonowa zagranicą. Dzięki temu nie tylko zarobisz, ale jednocześnie zyskasz wiele ciekawych doświadczeń i poznasz inny kraj oraz jego kulturę. Do którego kraju się udać?

Praca w Holandii

Praca w Holandii jest świetnym kierunkiem jeżeli chcemy zatrudnić się w europejskim kraju, który z zadowoleniem przyjmuje różnorodność. W Amsterdamie, Rotterdamie i Hadze znajdziemy wiele ciekawych ofert pracy. To globalne miasta, które są również popularnymi miejscami do szukania pracy na stałe dla osób ze wszystkich środowisk i zakątków świata.

Miłośnicy kultury również pokochają Holandię ze względu na światowej klasy muzea takie jak Dom Anny Frank czy Muzeum Van Gogha. Jeżeli szukamy bardziej niszowych atrakcji możemy udać się do Maastricht, gdzie podpisany został słynny traktat, który umożliwił stworzenie Unii Europejskiej. Dzięki pracy w tym kraju będziemy więc mogli go zwiedzić i zarobić.

praca HolandiaW Holandii poszukuje się osób do pracy na bardzo różnych stanowiskach: od pracy przy zbiorach czy pielęgnacji zieleni po pomoc w sprzątaniu lotnisk w intensywniejszych okresach. Możemy zatrudnić się w magazynach, przy zbieraniu zamówień bądź w szklarniach. Naprawdę opcji jest bardzo wiele.

Pracę w Holandii możemy znaleźć samodzielnie jednak znacznie bezpieczniejszym sposobem jest zatrudnienie przez agencję pracy tymczasowej. Zwłaszcza jeżeli nie znamy języka. Pracę może podjąć każdy pełnoletni Polak posiadający dowód osobisty lub paszport. Przy wielu stanowiskach nie jest wymagana nawet znajomość języka.

Zarobki w Holandii są wyższe niż w Polsce, a dodatkowo po powrocie do kraju wymieniamy je z euro. Większość zależy od tego na jaką stawkę godzinową się umówimy i ile godzin wypracujemy.

Zatrudnij się w Niemczech

Jeżeli poszukujemy pracy sezonowej i wolimy bliższe kierunki możemy zdecydować się na wyjazd do Niemiec. Większość z nas zna kogoś, kto tam pracował lub pracuje. Środowisko pracy w Niemczech jest zazwyczaj niesamowicie wydajne i zorganizowane. Wiele miast ma bogatą kulturę i historię jak Berlin, Monachium, Frankfurt czy Hamburg. Na pewno po pracy nie będziemy się nudzić – możemy odwiedzać muzea, zabytki czy inne atrakcje turystyczne.

W Niemczech z łatwością pracę znajdą wszelcy specjaliści: elektrycy, hydraulicy, magazynierzy, dekarze, tokarze, frezerzy, malarze czy spawacze. Znajdziemy jednak również prace sezonowe chociażby w ogrodnictwie.

praca Holandia od zaraz

Najlepsze oferty pracy w Niemczech w Korb Group.

 

Jak przygotować się do pracy w Niemczech czy Holandii

Jeżeli planujemy wyjazd do pracy za granicę to zastanówmy się nad naszymi możliwościami. Jeżeli szukamy pracy od zaraz lub nie znamy języka to nie znaczy, że nie możemy wyjechać. Agencje pracy z łatwością znajdą dla nas ofertę i będzie to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie niż szukanie pracy na własną rękę.

Zawsze jednak sprawdźmy agencję, która ma załatwić nam pracę. Jeżeli chcemy wyjechać do Holandii to nasza agencja powinna współpracować z holenderskimi biurami pracy z długim stażem. Najlepiej, aby posiadały one certyfikat Rejestru Pracy Czasowej (RIA), a także były członkami Powszechnego Związku Przedsiębiorstw Pracy Czasowej (ABU). W Niemczech odpowiednikiem takich instytucji jest Niemieckie Zrzeszenie Pracowników Tymczasowych (IGZ). Dzięki temu wszystkiemu będziemy mieli pewność, że pracujemy w 100% legalnie na wcześniej uzgodnionych warunkach.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *