Praktyczne zastosowania folii stretch w domu

folia

Folia stretch najczęściej wykorzystywana jest w przewożeniu produktów z punktu A do punktu B, zapobiegając po drodze pojawieniu się różnego rodzaju uszkodzeń i chroniąc przed przesuwaniem się towaru. Na tym jednak możliwości wykorzystania tego materiału się w żadnym wypadku nie kończą. Jakie inne zastosowanie może mieć folia stretch w domu lub w biurze?

Standardowe zastosowania folii stretch w biurze

W firmie folia najczęściej pomaga w zabezpieczeniu przedmiotów przeznaczonych do przesyłki lub zabezpieczenia cennej dokumentacji przed działaniem światła lub po prostu przed dostępem dla osób niepowołanych. Takie samo zastosowanie dotyczy przedmiotów o dużej wartości, lub wymagających dyskrecji w przechowywaniu. Zastosowanie czarnej lub kolorowej folii pozwala na pełne zakrycie przechowywanych przedmiotów, a zastosowanie kilku różnych kolorów pomaga na odróżnienie poszczególnych rodzajów przechowywanych przedmiotów. 

Jakie zastosowania folia może mieć w domu?

Folia pomaga głównie w kuchni przy zabezpieczaniu produktów spożywczych przed pochłanianiem zapachów z innych potraw, a także przed zbyt szybkim zepsuciem. Jednak równie często może pomagać także w zabezpieczaniu mebli podczas remontu, prac kuchennych, a także podczas zabaw z dziećmi, gdy zdecydują się one chwycić za farby i pędzle. Folia pomaga również skutecznie zabezpieczyć delikatne przedmioty na czas przeprowadzki. 

Nietypowe zastosowania folii stretch

Zabiegi kosmetyczne

Folia doskonale odnalazła się w branży beauty i to zarówno w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych, jak i w prywatnych domach. Chodzi tutaj m.in. o zabiegi takie, jak body wrapping, polegające na posmarowaniu wybranych części ciała np. preparatem antycellulitowym, a następnie owinięciu jej folią w celu lepszego wchłaniania kosmetyku. 

Zabezpieczanie nienoszonych ubrań

Często zdarza się, że kupujemy ubrania, które później nosimy dosyć rzadko lub nawet wcale. Leżąc miesiącami w szafie, gromadzą one kurz, a nierzadko stają się też niestety pożywką dla moli. Aby temu zapobiec, możesz z powodzeniem wykorzystać folię stretch do zabezpieczenia rzadko używanej odzieży lub podczas zamiany sezonowej. 

Zabezpieczenie altany i innych elementów w ogrodzie

Szykowanie ogrodu na zimę nie może się obejść bez solidnego zabezpieczenia elementów takich jak altana, meble ogrodowe, czy też zabezpieczenie delikatniejszych roślin. Tutaj z pomocą wyjątkowo skutecznie przychodzi folia stretch – dzięki swojej wytrzymałości doskonale zabezpieczy drewno przed działaniem wody i śniegu, przedłużając odstępy pomiędzy kolejnymi konserwacjami. 

folia

Ochrona mebli podczas farbowania

Każda kobieta wie, ile bałaganu może wnieść tak pozornie prosta czynność, jak farbowanie włosów. Dlatego też, w celu skutecznego zabezpieczenia mebli, ubrań, czy nawet podłogi warto zastosować folię typu stretch i uchronić się przed trwałymi plamami.

Praktyczne połączenie kilku przedmiotów

Zdarza się czasem, że chcesz połączyć ze sobą lub przechowywać w jednym miejscu przedmioty o różnej wielkości i o zupełnie odmiennych kształtach, lub tego typu przedmioty wysłać w jednej przesyłce. Tutaj też idealnie sprawdzi się folia stretch, w pełni zabezpieczając wysyłane przedmioty.

Pakowanie dyskretnych przesyłek

Istnieją branże lub po prostu określone powody, dla których nie chcemy, by zawartość przesyłki była widoczna dla osób postronnych. Dlatego też w tym przypadku idealnie sprawdzi się folia stretch, pomagając Ci zachować prywatność lub umożliwić sprawienie niespodzianki bliskiej osobie.

Pomoc w zabezpieczaniu pasz

Folia pomaga chronić uprawy, pasze dla zwierząt, kiszonki czy też bele siana przed działaniem niekorzystnych czynników mechanicznych, a także przed atakiem szkodników. 

Zabezpieczenie cennych obrazów

Z tej możliwości korzystają przede wszystkim galerie, kolekcjonerzy obrazów i inne placówki kultury, mające do czynienia z tradycyjnymi formami przedstawiania sztuki. Płótna niektórych artystów osiągają zawrotne wręcz wartości, dlatego też tak ważne staje się ich zabezpieczenie przed zniszczeniem, chroniąc je przed spadkiem wartości. 

Zabezpieczenie mebli w czasie przewozu

Przewóz szaf, szafek czy też komód wymaga dokładnego zabezpieczenia drzwiczek i szuflad przed niespodziewanym otwarciem i wysunięciem, ryzykując w ten sposób zniszczenie wyposażenia. Folia doskonale spełni tutaj stawiane przed nią oczekiwania. Pomoże również zabezpieczyć powierzchnię mebli przed zarysowaniami, obiciami, czy też innymi formami uszkodzeń.

Rate this post