Prawnik potrzebny od zaraz

Rynek usług prawnych w Polsce znajduje się obecnie w fazie rozwoju. CO roku uczelnie opuszczają tysiące absolwentów, którzy swoje następne kroki w karierze zawodowej kierują na aplikacje. Część z nich nigdy nie będzie pracować w zawodzie, a pozostała część podzieli swoje obowiązki pomiędzy adwokatów, radców prawnych, notariuszy, komorników i sędziów. Jednym słowem do wyboru do koloru. Mimo ogromnej ilości kancelarii wciąż nie udaje się zapewnić odpowiedniej obsługi prawnej dla wielu obywateli. Nie tylko brak kompetencji jest tu problemem ale także cena za usługi.

Co może prawnik?

Prawnik to pojęcie bardzo szerokie ale załóżmy że wybieramy się z pewną sprawą do adwokata lub radcy prawnego. W czym może nam pomóc? Jeśli Pan X dajmy na to ma problem z podziałem majątku po rozwodzie bo on chce cały dom a żona chce połowę to prawnik powinien:

  • dokładnie zbadać sprawę interesanta i uwzględnić wszystkie okoliczności;
  • zaproponować najkorzystniejsze z punktu prawnego rozwiązania;
  • przedstawić alternatywne możliwości postępowania.

Taka praktyka to raczej standard w wielu kancelariach ale należy dodać, że nie zawsze pomysły proponowane przez prawnika odniosą zamierzony skutek. Klienci często zgłaszają się do nas ze sprawami niemal beznadziejnymi oczekują cudów – skarży się jedne z prawników z kancelaria Lipiński & Walczak Poznań. Oczekiwania naszych klientów względem możliwości prawa w pewnych kwestiach są niewspółmierne. Rodzi to podejrzenie, że prawnik być może nie zna się narzeczy albo dysponuje za małym doświadczeniem a nas też obowiązują jakieś zasady i zazwyczaj nie jesteśmy cudotwórcami – dodaje.

prawnik

kodeksy jako podstawowe narzędzie pracy prawnika

Bez wątpienia prawo to trudne rzemiosło a w sieci utkanej z tysiąca przepisów i kruczków prawnych niejeden może się zgubić. Warto w takich sytuacjach mieć zaufanego prawnika, który pomoże nam wykaraskać się z problemów. Skuteczne stosowanie prawa i obrona jest możliwa ale tylko pod warunkiem posiadania odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia.