Przedłużanie i zagęszczanie włosów – czy jest korzystne?

ciemne długie włosy

Moda na posiadanie pięknych, gęstych i długich włosów, stworzenia zjawiskowej fryzury na wyjątkowe okazje, sprzyjają powstawaniu różnego rodzaju innowacyjnych technik w celu przedłużenia i ich zagęszczenia. Najnowocześniejsze metody gwarantują bezpieczną, bo minimalną ingerencję w ciało oraz uzyskanie oczekiwanego efektu w przystępnej cenie. Jakie wady oraz zalety posiada taki zabieg?

Wybór odpowiedniej dla siebie techniki

W zależności od pożądanych efektów i sposobu użytkowania doczepianych włosów, należy dokładnie rozważyć w jakiej formie ma zostać wykonany zabieg. Współczesny rynek oferuje kilka sprawdzonych i skutecznych metod przedłużania i zagęszczania włosów. Jeżeli interesująca jest opcja samodzielnego i okazjonalnego polepszenia fryzury, warto zainteresować się techniką Clip In. Na specjalnie przygotowanych taśmach zostają rozmieszczone kosmki włosów, które są zapinane za pomocą klipsów. Całą konstrukcję bardzo szybko można samodzielnie założyć na głowę, ukrywając ją pod warstwą własnych, prawdziwych włosów. Również proces zdejmowania jest łatwy, wygodny i bezpieczny. To obecnie najbardziej popularna metoda na uzyskanie pożądanego efektu wizualnego. Klientki zamawiające towar u wrocławskiego dystrybutora poprzez sklep doczepiane.pl podkreślają jakość oferowanych, naturalnych włosów doczepianych, które spełniają wszystkie oczekiwane wymogi estetyczne. Podlegają kręceniu, świetnie komponują się z prawdziwymi włosami, są podatne na przyciemnienia farbą, a dobrze wypielęgnowane służą długo, nawet kiedy są codzienne noszone.

Alternatywą są włosy doczepiane metodą bezszwową Clip In, czyli zamiast posiadanych szwów włosy są ze sobą zgrzewane. Taki sposób montażu pozwala na zastosowanie cieńszych taśm oraz skuteczniej zapobiega przed wypadaniem włosów. Jeżeli chce się uzyskać efekt długotrwały, należy oddać się pod opiekę wykwalifikowanego specjalisty, który może zastosować technikę przedłużania i zagęszczania włosów za pomocą keratyny, nanoringów albo na tak zwaną „kanapkę”. Pierwsza polega na klejeniu dodatkowych włosów do swoich prawdziwych za pomocą keratyny, czyli naturalnego budulca, który jest odpowiedzialny za tworzenie struktury włosa, paznokcia oraz naskórka. Natomiast nanoringi to kosmki włosów o bardzo małych końcówkach, które doczepia się na głowie. Metoda kanapkowa polega na naprzemiennym nakładaniu sztucznych włosów z prawdziwymi.

modne długie włosy

Czy warto skusić się na doczepiane włosy?

W przypadku planowanej, ważnej uroczystości, chęci wyglądania zjawiskowo na sesji zdjęciowej, wśród gości, warto pokusić się o wzbogacenie swojej fryzury. Oferowane wśród zaufanych dystrybutorów włosy są stuprocentowo naturalne, dlatego ma się gwarancję, że będą się zachowywać niemal identycznie jak swoje prawdziwe włosy. Oferowane metody są bardzo bezpieczne dla zdrowia, jeśli się decyduje na jednorazowe albo bardzo sporadyczne skorzystanie z takiej usługi. W przypadku włosów samodzielnie doczepianych należy ściśle przestrzegać zasad noszenia i pielęgnacji, ponieważ mogą ulec szybkiemu zniszczeniu. Warto pamiętać, że są to ścięte, czyli martwe włosy, które nie podlegają naturalnej regeneracji i są oporne na działanie wszelkich odżywek. Natomiast zabiegi przedłużania i zagęszczania włosów na „stałe” nie mogą być zbyt często powtarzane. Aby prawdziwe włosy mogły się zregenerować, należy odczekać zalecany okres czasu albo w tym czasie korzystać z metody Clip In.

Koszt usługi

Minusem może się wydawać wysoka cena, ponieważ naturalne włosy europejskiego pochodzenia potrafią kosztować do tysiąca złotych. Warto wówczas skorzystać z włosów indyjskich, które gramaturą są podobne, lecz posiadają o wiele niższą cenę. Aby nie paść ofiarą oszustów, zakupy należy dokonywać tylko u sprawdzonych sprzedawców. Wówczas ma się najwyższą gwarancję, że produkt pozostaje bezpieczny w użytkowaniu oraz będzie spełniał wszystkie wymogi i wrażenia estetyczne.

Rate this post