Rehabilitacja z dojazdem Wrocław

rehabilitacja Wrocław

Różne dolegliwości związane z bólem stawów czy kręgosłupa zmuszają nas do podjęcia działań mających na celu zlikwidowanie problemu.

Niestety, współcześnie rzadko dysponujemy czasem, który można poświęcić na dojazd do specjalisty. Gabinety fizjoterapii proponują jednak wizyty domowe.

Tempo współczesnego życia sprawia, że mamy coraz mniej czasu. Jednocześnie pojawia się coraz więcej problemów i dolegliwości związanych z bólem kręgosłupa czy stawów, jak i wywołanych kontuzjami. Nie zawsze jesteśmy w stanie wygospodarować czas na to, aby dostatecznie zadbać o nasze zdrowie. Warto jednak pamiętać o tym, że profesjonalne gabinety fizjoterapeutyczne oferują swoim pacjentom wizyty domowe, które jakością nie odstają od tych przeprowadzanych na miejscu.

Wizyta fizjoterapeuty w domu – jak wygląda?

Wizyta fizjoterapeuty w domu praktycznie niczym nie różni się od tradycyjnej przeprowadzanej w specjalistycznym gabinecie. Jest natomiast bardziej komfortowa dla pacjenta – zwłaszcza jeśli to jego pierwszy raz u fizjoterapeuty.

masaż klasyczny Wrocław

Wizyty domowe teoretycznie skierowane są do wszystkich osób, które potrzebują natychmiastowej pomocy, ale nie poruszają się o własnych nogach i mieszkają w dalekiej odległości od gabinetu fizjoterapeuty. W praktyce jednak z tego rozwiązania korzystają również osoby mobilne, które cenią sobie czas, który wykorzystaliby na dojazd do gabinetu w inny sposób. Global Therapy oferuje swoim pacjentom również dojazd do miejscowości położonych pod Wrocławiem. Dojazd do pacjenta jest gwarantowany osobom, które borykają się przede wszystkim z bólem kręgosłupa oraz stawów.

Podczas wizyty fizjoterapeuty, specjalista przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad związany z tematem dolegliwości. Następnie przeprowadzane jest badanie, mające na celu ustalenie źródła problemu. Będzie to pomocne w opracowaniu planu rehabilitacji tak, aby jak najskuteczniej wyeliminować ból na zawsze. W przypadku już wcześniej zaplanowanych zabiegów – fizjoterapeuta przystępuje do ich wykonania.

Warto pamiętać, że podczas wizyty domowej, fizjoterapeuta również zleca dodatkowe ćwiczenia, które mają pomóc w szybkim powrocie do zdrowia. Jednocześnie pacjent otrzymuje wskazówki na temat zdrowych nawyków czy diety.

Dojazd do podwrocławskich miejscowości – Global Therapy

Znaczna część gabinetów fizjoterapii gwarantuje dojazd do klienta, ale tylko w obrębie granic Wrocławia. Niekiedy ograniczają się tylko do danego rejonu. Nie jest to korzystne rozwiązanie dla pacjenta, który mieszka pod Wrocławiem, a jednocześnie nie posiada żadnego środka transportu. Specjaliści z Global Therapy oferują kompleksową obsługę i pomoc osobom, które mieszkają zarówno we Wrocławiu, jak w podwrocławskich miejscowościach. Co ciekawe – cena prywatnej wizyty jest niewiele wyższa, a jakość zabiegów dalej pozostaje na wysokim poziomie.

Jakie zabiegi są przeprowadzane na wizycie domowej?

W domowym zaciszu możliwe jest przeprowadzenia wszelkiego rodzaju zabiegów, które nie wymagają specjalistycznego sprzętu. Najczęściej na taką wizytę decydują się jednak osoby zmagające się z dokuczliwym bólem kręgosłupa, stawów czy świeżo po kontuzji. Fizjoterapeuta proponuje wtedy przeprowadzenie zabiegów opartych na terapii manualnej czy masażach leczniczych lub masażach rehabilitacyjnych. Wybór metody rehabilitacyjnej jest przeprowadzany na podstawie wcześniejszego wywiadu i badania.

rehabilitacja Wrocław

Do wykonania zarówno terapii manualnej i różnego rodzaju masaży, nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt. Wszystko, bo będzie niezbędne do wizyty fizjoterapeuta przywiezie ze sobą – nie ma się zatem o co martwić.

Terapia manualna w domowym zaciszu świetnie sprawdzi się osobom, które są świeżo po przebytej kontuzji – złamaniu, skręceniu czy stłuczeniu – przez co nie chcą dodatkowo nadwyrężać stawów oraz mięśni. Fizjoterapeuta pomoże w usunięciu dokuczliwego bólu, a także za pomocą ucisków w odpowiednich miejscach i rozgrzaniem mięśni, przyspieszy proces regeneracji.

Rehabilitacja z dojazdem we Wrocławiu

Dokuczliwy ból, skręcenia czy inne problemy związane z narządami ruchu sprawiają, że konieczna może być wizyta u specjalisty. Niestety, współcześnie nie każdy może pozwolić sobie na podróż do gabinetu fizjoterapii. Brak czasu czy samochodu, a także ból pojawiający się przy poruszaniu, stanowią świetny pretekst do tego, aby poprosić o wizytę domową. Jej jakość niczym nie odbiega od tej przeprowadzonej w gabinecie – pacjent czuje się jednak bardziej komfortowo we własnym domu. Warto także pamiętać, że takie wizyty nie są drogie.

Rate this post