Rodzaje garaży dostępne w sklepie CGT.

Pewnie każdy z nas kojarzy konstrukcje z blachy, które widział na niejednym polskim podwórku lub placu budowy. Te stanowiące alternatywę dla murowanych garaży blaszaki wykorzystywane są dziś nie tylko, jako prowizoryczne schrony, ale i normalne, regularnie używane garaże. W sklepach, takich jak CGT Konstrukcje Stalowe ich wybór jest bowiem na tyle szeroki, że każde może dostosować konkretny model pod swoje oczekiwania. Zanim jednak omówimy poszczególne produkty z katalogu firmy, przyjrzyjmy się po krótce strategicznym zaletom takich rozwiązań.

Zalety garaży blaszanych

Zasadniczą zaletą blaszanych garaży jest ich cena, po prostu. I choć wpływ na nią ma jakość wykorzystanej blachy, typ zadaszenia czy ogólny rozmiar garażu, to i tak w rezultacie całość będzie tańsza, niż klasyczny, murowany schron. Przykładowo najtańsze modele, zwykłe blaszaki wykonane z cienkiej i nieocynkowanej blachy, to koszt rzędu tysiąca złotych.

Kolejnym plusem blaszaków jest brak fundamentu. Do ich postawienia nie potrzeba stałego, specjalnie wcześniej przygotowywanego podłoża. Daje to możliwość nie tylko szybkiego postawienia tego typu garażu, ale też szansę na jego przesunięcie czy nawet przewiezienie. Tu wystarcza bowiem zwykła wylewka betonowa lub ułożenie takowych płyt. Przy czym chodzi tu raczej o izolację od podłoża, niż o faktyczną podstawę dla garażu.

Łatwość montażu i lekkość całej konstrukcji, to kolejne, podstawowe zalety blaszanych garaży. Z racji tego, iż produkty te nie wymagają stałych fundamentów, ich samodzielna budowa nie powinna nikomu przysporzyć trudności. Montaż jest tu łatwy i szybki, nie wymaga nawet specjalnych narzędzi i urządzeń do spawania kolejnych elementów blachy. Lekka konstrukcja tym bardziej temu sprzyja. Co więcej, dzięki niej nasz garaż może być schronem mobilnym. W zależności od potrzeb służyć może nam na ogrodzie, placu budowy czy w każdym innym, wybranym przez nas miejscu.

Rodzaje garaży dostępne w sklepie CGT

CGT Konstrukcje Stalowe z ofertą przedstawioną na stronie cgt.com.pl wśród proponowanych przez siebie produktów wymienia kolejno: garaże standardowe, garaże akrylowe, garaże premium, garaże z zadaszeniami, hale i wiaty, a nawet domki akrylowe. W ramach pierwszej kategorii sprzedawane są garaże blaszane ocynkowane, stanowiące podstawowe produkty oferowane przez firmę. Ich konstrukcja wykonana jest standardowo z kątowników i ceowników zimnogiętych o przekroju od 25 do 45 mm i grubości ścianki 2 mm. Konstrukcja dachowa jest tu dodatkowo wzmocniona specjalnymi belkami z zamkniętych profili. Już na wstępie całość jest też dodatkowo zabezpieczona dzięki farbie przemysłowej w brązowym kolorze.

Innym produktem podstawowym firmy CGT są garaże akrylowe. Podobnie, jak w przypadki garaży ocynkowanych, konstrukcja wykonana jest tu z kątowników i ceowników zimno giętych o tych samych wymiarach. Przy typowych konstrukcjach tego typu stosowane są jednak pewne wzmocnienia dachów, drzwi i samych bram garażowych. To, co wyróżnia garaże akrylowe, to również fakt, iż do szkieletu przynitowana jest blacha akrylowa. Można wybrać jej kolor, bo w ofercie dostępnych jest 16 opcji, które zresztą można też dowolnie łączyć. Różne elementy garażu można pomalować w innym odcieniu.

Z kolei tak zwane garaże premium, to propozycja dla klientów wymagających, którzy chcieli kupić popularny blaszak, jednak zależy im też na wyjątkowej estetyce. Natomiast garaże z zadaszeniami, to rozwiązania jakimi firma szczególnie się szczyci. Dlaczego? Bo wprowadziła je na rynek, jako jedna z pierwszych.

Jak widać, w zależności od potrzeb i oczekiwań, no i oczywiście budżetu — możemy zdecydować się na zupełnie zwykłe, klasyczne rozwiązania na ten temat lub bardziej rozwinięte i zaawansowane modele garaży.

Rate this post