Rozpoznanie terenu, wywiad detektywa

Kiedy zawodzą tradycyjne metody, sąd, prokuratura, policja i inne służby porządkowe nie mogą poradzić sobie z rozwiązaniem trudnego zadania, wtedy do mistycznego świata przeniknąć może dysponujący niesamowitymi zdolnościami detektyw.

Osoba taka potrafi podszyć się pod niemal każdą osobą, kłamać jak z nut i wyciągnąć każdą informację jaką tylko potrzebuje. Naturalna zdolność odnajdywania się w nowym dla siebie otoczeniu i wtopienie się w tłum to wielkie atuty osoby, jaką jest detektyw. Kontakt z otoczeniem za pomocą wszystkich zmysłów? To za mało! Detektyw potrafi używać również wrodzonego instynktu, która sam podpowiada mu rozwiązania w chwilach patowych, wtedy kiedy robi się gorąco, a dowód w sprawie może wyparować lub zostać zniszczony.

Detektywistyczne akcje, czyli aura tajemniczności

Wynajęcie takiej osoby do rozwiązania kryminalnej zagadki do standard w cywilizowanych kulturach. Swoboda działania to podstawa w przypadku powierzenie jej zlecenia. Osoby prywatne także mogą korzystać z usług detektywów, lecz muszą pamiętać o tym, aby nie przeszkadzać mu i nie podejmować żadnych działań szkodzących dobru sprawy i osób w nią zamieszanych. Przeciętny człowiek nie będzie jednak rozwiązywał przestępstw, lecz będzie chciał odnaleźć bliską sobie osobę, która z jakiegoś powodu uciekła za granicę lub będzie chciał znaleźć kreta w firmie, który utrudnia fuzję firm lub kradnie wypłaty z konta bankowego.

Rozwiązanie sprawy

Dobry i doświadczony detektyw to osoba o wielu twarzach, osoba dla której nie jest problemem zaadaptowanie się do nowego środowiska, nowego terenu i kontakt z obcymi, często groźnymi ludźmi. Bycie w miejscu, które nikomu nie wydaje się być podejrzane i abstrakcyjne działania to czynniki gwarantujące sukces.

Rate this post