Pieniądze za gruchota – czyli co zrobić z rozsypującą się Fiestą?

Stare samochody nie wyglądają atrakcyjnie. Często pokryte są masą rdzy, podzespoły nie są sprawne, opony dawno już straciły właściwy bieżnik, a wyjazd na drogę publiczną do kurczowe trzymanie się prawej strony, gdyż samochód jakby znosi na lewo, w dodatku pedał hamulca ma takie luzy, że potrzebujemy butów na koturnach by zahamować przed znakiem stopu.

Wymiana samochodu na nowszy model – nawet używany – to pomysł, który zawsze warto rozważyć. Lepszy model z częściami w stanie dobrym lub bardzo dobrym pozwoli kierowcom bezpiecznie i sprawnie przemieszczać się po terenie całej Polski oraz za granicami kraju. W nowszym samochodzie mamy do dyspozycji więcej ciekawych systemów, które poprawiają komfort podróży, utrzymują stabilny tor jazdy lub wspomagają pulsacyjne hamowanie na śliskiej lub sypkiej nawierzchni. Po pierwszej przesiadce do nowszej maszyny z ponad setką koni pod maską, z pewnością nie będziemy chcieli już zajmować pozycji przed kierownicą starej Fiesty, Corsy, Feilicji czy innego złomu, którego żywot dokonał się kilka lat temu, a my każdego dnia dokonujemy cudu rezurekcji.

crashed-car-1148745-m

Na rynku motoryzacyjnym istnieją możliwości, dające szansę nam zarobić, a częściom starego pojazdu dając nowe życie. Sprzedaż całościowa ponad 20 letniego rdzewiejącego auta graniczy z cudem, dlatego lepiej sprzedać je na części. Skup samochodów daje możliwość klientom odkupienia ich samochodów w cenie, której na pewno nie dostaniemy od żadnego prywatnego kupca. Wciąż zarobimy, a przy okazji pozbędziemy się rzęcha, która wywołuje kwaśną minę na twarzach przechodnich, psy zaś nie szczędzą jego oponom sukcesywnie zaznaczając na nich swój teren.