Stan zapalny stawów u psa – jak zapobiec?

preparaty dla psa na stawy

Zdarzają się czasem sytuacje, gdy pies nagle traci energię i chęć do zabawy. Jest to zawsze ogromne zmartwienie i stres dla właściciela. Nieunikniona jest wówczas wizyta u weterynarza, która pozwoli wykryć i zweryfikować problem. Często przyczyną nagłej utraty energii u psa są problemy ze stawami – dolegliwość ta niezwykle często zdarza się u zwierzaków. Zapalenie stawów zazwyczaj objawia się kulawizną oraz niechęcią psa do ruchu i aktywności. Każdy właściciel powinien obserwować swojego psa, gdyż wcześnie wykryty problem pozwala uniknąć przykrych konsekwencji – późno zidentyfikowane choroby stawów mogą okazać się trudne do wyleczenia, a dodatkowo będą długotrwałe i bardzo kosztowne. Niezwykle ważna jest szybka diagnoza oraz odpowiednie leczenie.

Problemy zdrowotne u czworonogów – zapalenie stawów

Zdrowie zwierzaka jest bardzo ważne i warto, aby pupil od początku karmiony był wysokiej jakości karmą. Istotna jest również odpowiednia suplementacja, która pomaga zapobiec ewentualnym chorobom i problemom ze zdrowiem. Karmy uzupełniające są świetną opcją dla każdego psa – bez względu na wiek i rasę. Zdrowy pies ma energię na spacerach, lubi się bawić i dzięki temu jest szczęśliwy. Pełen witalności pupil to marzenie każdego właściciela. Niezwykle ważna jest odpowiednia i zbilansowana dieta, która często jest kluczem do zdrowia każdego zwierzaka. 

suplementy dla psów na stawy

Zapalenie stawów u psa – przyczyny 

Zapalenie stawów u czworonogów może mieć różne podłoża. Częstą przyczyną są nadmierne kilogramy, które obciążają stawy psa – istotna jest wówczas odpowiednia dieta, która ma na celu utrzymać psa przy prawidłowej wadze. Zapalenie stawów może także wynikać z tego, jakiej czworonóg jest rasy – problem ten najczęściej dotyczy dużych psów, których stawy są przeciążone przez wielkość zwierzaka. Zapalenie stawów może też być problemem o podłożu genetycznym – zwłaszcza jeśli zdarza się ono często i jest nawracające.

Zazwyczaj jednak zapalenie stawów wynika bezpośrednio od czynników zewnętrznych – uszkodzeń mechanicznych, które powstały na skutek wypadku lub przeciążenia zwierzaka. Bardzo powszechne u psów są również infekcje w obrębie stawów, które powodują uszkodzenie tkanki i chrząstki. W każdym przypadku niezwykle istotne jest leczenie weterynaryjne, które pozwoli usunąć problem i uniknąć konsekwencji w przyszłości. Ważne jest również zidentyfikowanie przyczyny zapalenia, gdyż często problem ten nawraca i jest tylko chwilowo zaleczany. Istotna jest również odpowiednia suplementacja zwierzaka – odpowiednie suplementy na stawy korzystnie wpływają na chrząstkę stawową i pozwalają utrzymać psa w dobrej kondycji i zdrowiu. 

witaminy dla psa na stawy

Jakie suplementy dla psa na stawy wybrać?

Istotne jest, aby zapobiegać ewentualnym problemom z zapaleniem stawów u czworonoga. Specjalistyczne karmy uzupełniające pozytywnie wpływają na chrząstkę stawową i wspomagają proces jej regeneracji. Suplementy na stawy charakteryzują się korzystnym działaniem na chrząstkę stawową – wzmacniają jej odnowę oraz zapewniają jej prawidłowe funkcjonowanie. Preparaty na stawy wykazują działanie przeciwzapalne, zapobiegają mikrouszkodzeniom, a dodatkowo działają przeciwbólowo – jest to niezwykle pomocne w sytuacji, gdy pies zmaga się z nawracającymi zapaleniami stawów. Zazwyczaj skład suplementów na stawy oparty jest na glukozaminie i chondroitynie. Składniki te są podstawowym materiałem substancji międzykomórkowej w tkance chrzęstnej, a dodatkowo odpowiadają za proces regeneracji chrząstki stawowej i zapobiegają mikrouszkodzeniom w jej obrębie.

Glukozamina i chondroityna zapobiegają stanom zapalnym stawów, wspomagając sprawność ruchową psa. Suplementy powinny w swoim składzie zawierać również hialuronian sodu, który zapewnia stawom nawilżenie. Składnik ten pełni funkcję amortyzatora, który redukuje tarcie między kośćmi. W składach karm uzupełniających na stawy często pojawia się kwas askorbinowy oraz mangan – są one niezbędne w syntezie kolagenu. Skuteczny preparat na stawy można dostać pod nazwą Bioarthex.

Podawanie  pupilowi preparatów dla psów na stawy, który zmaga się z nawracającymi zapaleniami stawów jest niezmiernie istotna. Ponadto karmy uzupełniające pozwalają przede wszystkim zapobiegać problemom ze stawami i uchronić psa przed nimi. Odpowiednia suplementacja czworonoga jest kluczem do utrzymania psa w dobrej kondycji i zdrowiu. 

 

Rate this post