Startup umożliwiający niesłyszącym kontakt z Kancelarią Prezydenta

startup dla biznesu

Głuchoniemi mogą od tej pory skontaktować się z Kancelarią Prezydenta RP w języku migowym, poprzez aplikację tłumacza migowego. Jest ona dostępna na stronie internetowej prezydenta.

Aby skorzystać z takiej możliwości, należy wywołać okno połączenia wideo za pomocą odnośnika udostępnionego w dziale „Dla niesłyszących” lub w zakładce „Kontakt” znajdującego na oficjalnej stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

Bezpośrednio po nawiązaniu komunikacji wizualnej, odpowiedni tłumacz połączy się w imieniu głuchoniemego z Kancelarią Prezydenta RP telefonicznie. Połączenie zostaje uruchomione po kliknięciu w banner umieszczony na stronie internetowej lub za pomocą zainstalowanej na telefonie aplikacji Migam i wybranie Kancelarii Prezydenta RP. Takie rozwiązanie jest dostępne za równo dla systemu Android jak i IOS.

startup

Bez względu na sposób kontaktowania się, osoba głuchoniema łączy się za pomocą wideokonferencji z realnym tłumaczem Migam, który z kolei dzwoni do Kancelarii i w imieniu osoby niesłyszącej, stając się przekaźnikiem informacji w celu komunikacji z urzędnikiem.

Aplikacja została zaprojektowana przez firmę Migam, która była uczestnikiem, ubiegłorocznej edycji wydarzenia „Startupy w Pałac­u”. Tydzień temu, odbyła się druga edycja tego projektu.

W trakcie spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim, pojawiła się dziesiątka najciekawszych projektów, która została wybrana podczas otwartej rekrutacji. Aplikować mogły wyłącznie polskie startupy, oferujące produkty lub usługi dla biznesu, działające na rynku nie dłużej niż pięć lat i posiadające gotowy model biznesowy i prototyp swojego pomysłu.

Z kilkuset zgłoszeń Rada Fundacji Startup Poland oraz Rada Programowa Fundacji wybrały w głosowaniu aż 33 projekty. Do Kancelarii Prezydenta RP i Zarządu Fundacji Startup Poland należała finalna decyzja o wyborze najlepszej dziesiątki, która została zaproszona do Pałacu Prezydenckiego.

Kancelaria Prezydenta, w czasie spotkania organizowanego, razem z Fundacją Startup Poland swoje produkty i usługi przedstawiły na scenie przedstawicieli startupów działających w modelu „biznes dla biznesu”.

Każdy startup miał możliwość przedstawienia swoich możliwości oraz zachęcenia potencjalnych inwestorów do podjęcia wspólnych projektów. Ponadto, każdy finalista zyskał prosto z rąk prezydenta specjalny paszport umożliwiający udział w jednej z misji gospodarczych głowy państwa.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *