Wybierając się do stomatologa z problemem, którego rozwiązanie przyczyni się do korekty naszej twarzy, to bardzo często wybór. Nic więc dziwnego, że pacjenci stomatologów coraz częściej decydują się na wizyty, gdzie kwestie lecznicze traktuje się synergicznie w kwestiami związanymi z estetyką i zdrowiem. Dlatego też coraz częściej możemy spotkać stomatologów, którzy są jednocześnie lekarzami medycyny estetycznej.
Czym zajmuje się medycyna estetyczna?
Medycyna estetyczna to gałąź pomiędzy kosmetologią a chirurgią estetyczną. Pozwala na zapobieganie i profilaktykę w celu poprawienia kondycji skóry, a także podejmuje się procesów rekonstrukcyjnych, które mają na celu poprawę rys i powrót do dawnego wyglądu. Co istotne zabiegi medycyny estetycznej charakteryzują się niewielkim stopniem inwazyjności. Lekarzami medycyny estetycznej mogą być tylko i wyłącznie lekarze posiadający prawo do wykonywania zawodu.
Z czym możemy się zgłosić do stomatologa zajmującego się medycyną estetyczną?
Pierwszym problemem, z którym możemy się zgłosić do takiego stomatologa, jest oczywiście kolor uzębienia. Stomatolog zajmujący się medycyną estetyczną posiada szerszą wiedzę z zakresu wybielania zębów i potrafi lepiej dopasować docelowy kolor, by wyglądał on naturalnie i stanowił dopasowany element twarzy. Dodatkowo do stomatologa możemy zgłosić się , kiedy cierpimy na uśmiech dziąsłowy. Osoby cierpiące na uśmiech dziąsłowy często słyszą od bliskich, że ich uśmiech jest „słodki” i wszystko jest w porządku, jednak sami zainteresowani niekoniecznie przepadają za takim wyglądem.
Dlatego też stomatolog zajmujący się medycyną estetyczną może wykonać zabieg iniekcji i poprawić nasz uśmiech. O uśmiechu dziąsłowym mówi się, kiedy podczas uśmiechania czerwona linia, czyli linia dziąseł jest odsłonięte na około 3 i więcej minimetrów. Stomatolog może okazać się również w leczeniu bruksizmu. To schorzenie charakteryzuje się nawykiem zgrzytania zębami i stanowi utrudniający codzienność nawyk. W dodatku jest bardzo niszczący dla naszego szkliwa.
Stomatolog może wykonać zabieg iniekcyjny z wykorzystanie toksyny botulionowej. Pozwoli to zmniejszyć napięcie mięśniowy i zredukować zgrzytanie zębami. Skuteczność zabiegu przewidziana jest na dwa lata. Jednak ten czas najczęściej wystarcza, by oduczyć się niekorzystnego nawyku oraz osłabić mięśnie, które odpowiadają za zgrzytanie zębami. Wiele osób uskarża się na niewystarczająco wydatne usta lub nie podoba im się ich kształt.
Świetnym sposobem na ich korektę jest wykorzystanie kwasu hialuronowego. Stomatolog może nie tylko powiększyć usta, ale też zmienić kształt oraz nadać kontur lub łuk kupidyna.
Istnieje też możliwość podniesienia w ten sposób kącików ust, a także korektę tak zwanych zmarszczek palacza. Dodatkowo pacjent zyskuje odżywiony i odmłodzony wygląd ze znaczną redukcją zmarszczek. Inną korekcją, której możemy dokonać u takiego specjalisty jest korekta mięśnia szerokiego szyi, który w dużej mierze odpowiada za wyraz twarzy i w efekcie za nasze zmarszczki.
Bardzo często właśnie ten mięsień poddawany jest działaniu botoksu, ponieważ możemy w ten sposób załagodzić powstające na szyi bruzdy, które nazywa się „naszyjnikiem Wenus”. Dodatkowym zagrożeniem ze strony tego mięśnia jest doprowadzenie do recesji dziąseł. Dlatego warto zgłosić się z tym problemem do lekarza stomatologa, który zajmuje się też medycyną estetyczną.
Stomatolog świetnie odnajduje się jako lekarz medycyny estetycznej. Istnieje wiele zabiegów i korekt rysów twarzy, których może dokonać zachowując integralność swoich metod z pozostałymi. W ten sposób możemy uzyskać kompleksową poradę zarówno z zakresu stomatologii, jak i medycyny estetycznej.
Sprawdź ofertę Dental4You – gabinetu stomatologicznego z Krakowa, realizującego usługi z zakresu medycyny estetycznej!
Post your comments