Szafki basenowe z HPL – czym się charakteryzują?

szafki basenowe rzeszów

Szafki basenowe HPL, które wykorzystywane są zarówno na basenach, jak i w różnego rodzaju centrach fitness to schowki niezwykle funkcjonalne, zaprojektowane w taki sposób, aby były odporne na wilgoć. Są bardzo neutralne wizualnie, dlatego świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju miejscach, w których istnieje potrzeba przechowania swoich rzeczy na czas innych zajęć. Warto przyjrzeć się dokładnie im cechom, które pokazują, dlaczego są to szafki tak często wybierane.

Szafki basenowe i depozytowe z HPL

Główną funkcją szafek z płyt HPL jest przechowanie i ochrona rzeczy, które są w nich chowane. Właśnie dlatego ich główną cechą jest twardość i wytrzymałość. Nie mogą one być w żaden sposób rozerwane czy zgięte, dzięki czemu są bardzo bezpieczne. Jest to zasługa wysokociśnieniowego laminatu HPL, który jest warstwowym tworzywem termo utwardzonym.

szafki hpl

Bezpieczeństwo szafek basenowych i depozytowych z HPL jest ich silną cechą również dzięki sterownikom szafkowym, które pozwalają na otwieranie szafek wyłącznie odpowiednim paskiem. Jest to nie tylko sposób na bezpieczeństwo, ale również na wygodę. Będąc na basenie, każdy jest skupiony na relaksie i ćwiczeniach, dlatego paski łatwo zakładane na rękę pozwalają na bezstresowe korzystanie z basenu i nieprzejmowanie się bezpieczeństwem swoich rzeczy.

Funkcjonalne szafki

Kolejną cechą szafek z HPL jest ich funkcjonalność. Co to dokładnie oznacza? Płyty, z których są wykonane, są odporne na wilgoć i rdzę, dlatego są to szafki, które nie niszczą się łatwo i sprawiają, że przechowywane w nich rzeczy są całkowicie suche. Dzięki temu mogą one być używane na basenie, w klubie fitness, szatni szkolnej czy w pracy oraz w każdym miejscu, które ma podobne wymagania.

Funkcjonalność szafek i depozytów z HPL oznacza również to, że mogą być wykonane zgodnie z zapotrzebowaniem danego miejsca. Jeśli firma potrzebuje szafki, które będą odprowadzały wilgoć, wprowadzenie takiego mechanizmu jest możliwe. Jest również możliwość zamówienia szafek z drążkami, a także wygodnymi wieszakami na odzież. Szafki mogą być wyposażone również w koszyki na buty, co jest bardzo higieniczne i zapobiega brudzeniu pozostałych rzeczy włożonych do schowka. Co również ważne, szafki mogą też posiadać wentylację.

Ze względu na strukturę płyt HPL, które są odporne na wilgoć, kabiny prysznicowe – basenowe bądź depozytowe HPL są również odporne na zabrudzenia. Przypadkowe polanie szafki napojem po treningu czy dotknięcie jej butem z błotnistą podeszwą nie oznacza zniszczenia powierzchni takiego schowka.

Estetyczne meble

Bardzo ważnym czynnikiem wszystkich sprzętów i mebli, z których ludzie korzystają publicznie, jest ich estetyczny wygląd. Ważne jest, aby otoczenie było zaprojektowane uniwersalnie i budziło pozytywne emocje. Miejsca, w których widnieją nachalne kolory, bądź które wydają się lekkomyślnie urządzone, nie budzą zaufania. Szafki basenowe z HPL występują w bardzo wielu odmianach i mogą mieć różne tekstury oraz kolory. W zależności od charakteru danego miejsca można wybrać barwy raczej stonowane, które nie będą rzucały się w oczy. Jeśli z kolei użytkownicy danej szatni preferują motywujące, żywe kolory, szafki mogą być do nich dopasowane.

Szafki HPL mogą mieć także różne rozmiary i kształty. W zależności od zapotrzebowania danego miejsca można stworzyć projekty, które będą niezawodnie służyły użytkownikom basenów, siłowni, szatni szkolnych lub pracowniczych, szpitali i wielu innych miejsc. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego szafki z HPL można dopasować do każdego stylu i kolorystyki.

szafki basenowe hpl

Ładny estetycznie projekt oraz duża wytrzymałość sprawiają, że szafki basenowe czy depozytowe z HPL są meblami, które naprawdę warto kupować, bo są używane przez lata. Niezmiennie zdają egzamin na basenach, gdzie wilgoć jest na porządku dziennym oraz w różnego rodzaju szatniach, w których każdego dnia przebywają dziesiątki bądź setki osób. Ich odporność na wodę i szczelne zamykanie sprawiają, że użytkownicy publicznych miejsc sportowych czy edukacyjnych czują się tam bezpiecznie, wiedząc, że ich rzeczy są dobrze zabezpieczone i że nie będą one przesiąknięte wilgocią. Warto inwestować w trwałe i lubiane szafki, bo jest to inwestycja na lata.

 

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *