Tam kupisz tanie i oryginalne ubrania

markowe ubrania outlet

Każda z nas lubi dobrze się ubrać. Niezależnie od stylu, preferencji i ulubionej kolorystyki, co sezon bacznie obserwujemy zmieniające się trendy i próbujemy dostosować je do naszych potrzeb.

Niestety – ślepe podążanie za modą, wymiana garderoby i dopasowywanie do niej kolejnych dodatków, to spory wydatek. Na szczęście istnieją sposoby, by ubrać się modnie, a tanio. I nie chodzi tu wcale o regularne odwiedzanie sklepów z odzieżą używaną, gdzie z reguły tylko czasami znaleźć można prawdziwe perełki, których pozazdroszczą nam wszystkie koleżanki. Chodzi raczej o zwrócenie uwagi na tak zwane outlety, a więc miejsca proponujące ubrania markowe, najwyżej jakości, ale w bardzo atrakcyjnych i przystępnych cenach.

Czym jest sklep typu outlet?

Z reguły jest to miejsce w którym sprzedaje się ubrania, dlatego tłumacząc czym jest otulet należy skupić się przede wszystkim na branży odzieżowej. I tak, w tego typu miejscu najczęściej sprzedaje się ubrania, które z różnych powodów nie zostały sprzedane w tak zwanym pierwszym obiegu. Co to oznacza? Mniej więcej to, iż do outletu trafiają ubrania, które po danym sezonie nie znalazły swoich właścicieli, a przyszedł czas na zdjęcie ich z wieszaków i półek. Daje się im wtedy szansę na rynku wtórnym, sprowadzając je do omawianych w tym artykule outletów.

markowe ubrania outletJednak outlet, to znacznie więcej, niż tylko ubrania, które nie zostały sprzedane w pierwszym obrocie. To również kolekcje pochodzące z tak zwanych nadwyżek produkcyjnych. Bywa bowiem, iż odzież magazynowana w hurtowniach przewyższa swoją ilością potrzeby konkretnych sklepów. By nie marnować jednak stworzonych zapasów, je również producenci starają się sprzedać. W tym celu zapełniają nimi rynek outletowy.

Tak samo postępują zresztą z odzieżą pochodzącą z pokazów nowego wzornictwa.  Z dużą dozą prawdopodobieństwa w outlecie natrafić możemy zatem na modele ubrań, które są niepowtarzalne, bo wyprodukowane na przykład w jednym rozmiarze lub w niewielkich ilościach, wręcz pojedynczych sztukach.

A przecież takie buty czy rzeczy, nigdy nie wprowadzone do powszechnego obiegu, tym bardziej czynią je pożądanymi wśród pasjonatów mody.

A czym outlet z pewnością nie jest?

Bardzo często zdarza się, że ludzie ze względu na niskie ceny, mylą outlet ze sklepem z odzieżą używaną. Jest to jednak zupełnie inna kategoria sprzedaży. Tak zwane lumpeksy proponują bowiem rzeczy, które uprzednio noszone były przez inne osoby, czasami przez długie miesiące, a nawet lata. Outlety zaś, w swojej ofercie mają tylko rzeczy nowe, nieużywane i w żaden sposób nie należące poprzednio  do kogoś innego.

ecco outletI choć ceny faktycznie są kuszące, należy zdawać sobie sprawę, że absolutnie nie wynikają one z faktu, iż dana rzecz pochodzi z drugiej ręki. Przykładowo w silesiaoutlet.com, najnowszym centrum wyprzedażowym w Polsce oferta odnosi się do ponad stu lokalnych i międzynarodowych marek w stale obniżonych cenach. Propozycje te sięgają od 30 do 70% obniżki. Są to więc znaczne promocje i końcowe ceny rzędu na przykład kilku złotych za daną bluzkę czy sukienkę.

Jeśli zatem nie mamy w zwyczaju noszenia rzeczy po kimś, nie lubimy takich rozwiązań i to powstrzymuje nas przed zakupami w outlecie, musimy wiedzieć, że ten mit zupełnie mija się z prawdą. Niskie ceny na które trafiamy w outlecie wcale nie oznaczają, że produkt był już używany.

On po prostu nie sprzedał się w pierwszym obiegu, posiada nieznaczne skazy lub został uszyty w nadmiernych ilościach.

Wniosek? Modne rozwiązania, różnorodne stylizacje i co najważniejsze – ubrania najwyższej jakości możemy mieć za naprawdę niewielkie pieniądze. Wystarczy wybrać się do renomowanego outletu i przekonać się o tym samemu!