Trendy wśród okien w 2021 roku

okna PCV w Lublinie trendy

Każdy rok przynosi różnego rodzaju nowości w branży stolarki budowlanej. W przypadku okien PCV, rok 2021 przynosi różnego rodzaju nowe rozwiązani, które od pewnego czasu cieszą się sporą popularnością wśród kupujących. Oprócz samych kolorów, których w ofercie producentów jest naprawdę sporo, coraz większą popularnością cieszą się także okna wielkoformatowe z wąskimi profilami, czy systemy inteligentnego domu, które pozwalają na zdalne sterowanie oknami. Branża stolarki budowlanej tak samo jak inne dziedziny przemysłu rozwija się w bardzo szybkim tempie, oferując każdego roku jakieś nowości, które polepszają właściwości okien PCV, a także zwiększają komfort ich użytkowania. Jakie trendy panują w 2021 roku na rynku okien i co warto wiedzieć na ich temat?

Modne kolory okien w 2021 roku

Wybierając okna, najczęściej zwraca się uwagę na ich parametry techniczne takie jak wymiary, właściwości izolacyjne i wiele innych czynników mających wpływ na ich działanie i komfort użytkowania. Jednak należy pamiętać także o tym, że okna mają spory wpływ na wygląd zewnętrzny domu czy mieszkania. Odpowiednio dobrany kolor czy struktura powierzchni okna może świetnie podkreślić charakter wnętrza i otoczenia domu. Dobrze, aby okna były dopasowane do takich elementów domu jak elewacja, drzwi, brama barażowa czy też wystrój wnętrza. Dobrze dobrane okna nadadzą domu harmonijnego oraz schludnego wyglądu, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. A ich spora wielkość i zastosowanie cienkich profili, dostarczy dużej ilości światła słonecznego podczas dnia, co zdecydowanie poprawi nastrój we wnętrzu.

plastikowe okna Lubelskie imitujące drewno

Okna plastikowe w naturalnych odcieniach

W roku 2021 coraz rzadziej wybierany jest kolor biały okien PCV, który jeszcze do niedawna był najczęściej wybieraną opcją. Obecnie modne stają się kolory nawiązujące do naturalnych odcieni jasnego i ciemnego drewna, szarości czy nawet czerni. W przypadku okien w kolorze nawiązującym do drewna stosuje się specjalną okleinę, która dodatkowo imituje strukturą drewna. Jest to znakomite rozwiązanie, które dopiero z bliska pozwala odróżnić czy dane okno jest drewniane, czy wykonane z PCV. W taki sposób można zakupić okno PCV, które wyglądem nie będzie odstawać od okien drewnianych, a będzie tańsze i trwalsze, ponieważ nie będzie wymagało konserwacji.

Nowoczesny design z oknami PCV w odcieniach szarości

Okna w odcieniach szarości i czerni sprawdzą się znakomicie w połączeniu z wnętrzem w stylu loftowym lub industrialnym. Nadają one pewnego rodzaju charakteru i surowości, co znakomicie wpasowuje się w tego typu wnętrze. Okna w szarych kolorach znakomicie będą współgrały z elewacją w jasnym kolorze lub z drewnem. Pomimo że białe okna PCV w ostatnim czasie straciły trochę na popularności, to nadal są czasami wybierane. Białe okna znakomicie rozjaśniają wnętrze i doskonale komponują się z jasnymi ścianami i wystrojem. Będą one dobrym rozwiązaniem zarówno w nowoczesnym jak i tradycyjnym budownictwie.

okna PCV Lubelskie  do nowoczesnego wnętrza

Trendy konstrukcyjne okien PCV w roku 2021

W roku 2021 coraz większą popularnością cieszą się konstrukcje wielkoformatowe z wąskimi profilami. Nadają one nowoczesnego stylu i umożliwiają, dostanie się do wnętrza budynku większych ilości światła słonecznego podczas dnia. Oprócz znakomitego doświetlenia wnętrza tego typu okna również optycznie powiększają przestrzeń, przez co będą znakomitym rozwiązaniem szczególnie w pomieszczeniach o niedużej powierzchni. Dzięki zastosowaniu dużych okien pomieszczenia te będą lepiej doświetlone, co znacząco poprawi nastrój panujący w ich wnętrzu. Z kolei wąskie profile sprawdzą się znakomicie we wnętrzach o minimalistycznym charakterze.

Coraz więcej firm oferuje szeroką ofertę okien PCV w Lubelskim i całej Polsce. Dostosowują swoją ofertę pod panujące trendy i wymagania klientów. Dlatego coraz łatwiej jest dobrać rozmiar i kolor okien, które będą doskonale komponowały się ze stylem panującym w danym mieszkaniu czy domu.

Rate this post