Trening piłkarski – akcesoria do ćwiczeń szybkości i zwinności

piłki nożne adidas

Dobrze przygotowany trening piłkarski to podstawa sukcesu drużyny. Spektakularne wyniki i wydajność zawodników zależą nie tylko od umiejętności i doświadczenia trenera, ale również od sprzętu używanego w trakcie treningu. Profesjonalne akcesoria sportowe w postaci piłek, pachołków i innych warunkują przeprowadzenie treningu na wysokim poziomie.

Piłki nożne Select, Adidas i innych producentów

Piłki nożne marki Select od wielu lat cieszą się dużą popularnością i uznaniem. W niektórych krajach to właśnie one są oficjalnym wyborem podczas rozgrywek krajowych lub ligowych. Wiele modeli piłek otrzymało prestiżowy certyfikat wysokiej jakości wykonania, wytrzymałości, zachowania kształtu i rozmiaru oraz spełniania wielu parametrów, wpływających na jakość gry, który jest przyznawany przez FIFA. Wykonane są różnymi metodami. Jedną z nich jest szycie maszynowe, inną klejenie i szycie ręczne.

Piłki nożne Adidas od lat cieszą się renomą. To sprawdzona marka producenta sprzętu sportowego. Piłki nożne tej marki przeznaczone są do użytkowania na różnego rodzaju podłożu, dlatego można je dobrać do swoich potrzeb i warunków na boisku. Producent oferuje produkt w różnych rozmiarach i kolorach.

Piłka nożna Joma wykonana jest metodą szycia ręcznego, które gwarantuje wytrzymałość na boisku, ma konstrukcję 32 panelową czterowarstwową i mocną butylową dętkę. W ofercie znajduje się także specjalny model przeznaczony do użytku na trawie, sztucznej trawie i twardym boisku. Piłka nożna Puma to wysokiej jakości produkt meczowy, szyty ręcznie. Posiada atest FIFA Quality.

Piłka nożna firmy Zina jest przeznaczona do treningu dla najmłodszych, dlatego ma obniżoną wagę do 290 gramów. Ma 32-panelową klasyczną konstrukcję o precyzyjnym ręcznym poliuretanowym szyciu. Jej wierzchnia warstwa pokryta jest specjalnym laminatem PU, poprawiającym miękkość i kontrolę odbić. Zewnętrzna warstwa zaś została wykonana z twardszego laminatu, chroniącego ją przed ścieraniem. Unikalna powłoka Luca Pro gwarantuje doskonałą kontrolę nad piłką, zachowanie optymalnego kształtu, nawet w niskich temperaturach. Stabilny kształt piłki zapewnia staranne ręczne szycie i wykonanie z wytrzymałego materiału.

piłki nożne adidas

Piłki do futsalu

Gra w piłkę nożna halową jest dyscypliną, którą można rozgrywać bez względu na warunki pogodowe. Cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Drużyna składa się z pięciu osób, dlatego skompletowanie jej nie nastręcza tak wielu trudności. Łatwiej zorganizować ją w gronie przyjaciół, czy znajomych z pracy. Produkty są tak zaprojektowane, aby odpowiadały warunkom panującym na hali. Piłka halowa METEOR przeznaczona jest do gry na hali. Warstwa zewnętrzna wykonana została z filcu w kolorze żółto-seledynowym, dlatego polecana jest początkującym graczom oraz na treningi. Odbija się ona jak klasyczna piłka. Natomiast piłka halowa futsal SAMBA Thunder Sala przeznaczona jest do futsalu z niskim kozłem. Została uszyta ręcznie, posiada wielowarstwową, wytrzymałą konstrukcję. Piłka halowa futsal Samba posiada znak jakości FIFA QUALITY. Podobne piłki do futsalu szyje Puma, Adidas oraz Select.

Siatki na bramki i piłkochwyty

Siatki na bramki oraz piłkochwyty mogą być wykorzystywane do treningu piłkarskiego i podczas rozrywek. Różne ich rozmiary umożliwiają dopasowanie ich do wymiarów bramki oraz potrzeb użytkownika. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości tworzyw syntetycznych, takich jak polipropylen, który cechuje się dużą wytrzymałością oraz odpornością na różne warunki. Parametry produktów są bardzo dobre, nie niszczą się pod wpływem działania promieni słonecznych, wilgoci, czy zmiennych temperatur. Zapewniają odpowiednie funkcjonowanie na boisku i zabezpieczają przed wyrzuceniem piłki poza boisko, co jest niezwykle ważne szczególnie w przypadku piłkochwytów. Siatki marki Netex, Tecnologia Deportiva, El Leon, De Oro i inne są wykorzystywane podczas oficjalnych imprez sportowych. Są produkowane przy użyciu specjalnej techniki łączenia sznurków bez stosowania węzełków, a zastosowane materiały nie kumulują ładunków, co zapobiega gromadzeniu się na nich napięcia elektrostatycznego. Są lekkie, odporne na zabrudzenia i różnego rodzaju uszkodzenia oraz cechuje się niska absorpcja wody.

Akcesoria do treningu piłkarskiego

Pachołki są wykorzystywane w czasie treningu piłkarskiego do rozwijania szybkości i zwinności zawodnika. Produkowane są z wytrzymałego tworzywa w różnych rozmiarach i kolorach. Drabinka koordynacyjna wykorzystywana jest do ćwiczeń poprawiających szybkość, zwinność, gibkość i refleks oraz koordynację ruchową. Jej szczeble są regulowane, co umożliwią zmianę odstępów między nimi. Są one wykonane z termoplastycznego kauczuku, który jest idealny do używania na parkiecie w sali gimnastycznej.

Do ćwiczeń zwinności i szybkości niezbędny jest sprzęt sportowy, który umożliwi doskonalenie tych sprawności.

Rate this post