W drogę! Jak korzystać z autobusów?

Autobusy można scharakteryzować wieloma czynnikami – dla jednych to komfortowy środek lokomocji, dla innych to śmierdzące, powolne rupcie, które są bardzo niebezpieczne. Czy prawda leży gdzieś pośrodku? To zależy, wygląda bowiem na to, że na polskich drogach i w polskich firmach przewozowych sporo się zmienia.

Stan busów i autokarów – komfort i wygoda

Busy oraz autokary są w coraz lepszych stanie, rzadko możemy jeszcze spotkać zardzewiałe autosany, z otwierającymi się klapami, dymiące z rury wydechowej niczym czołg oraz posiadające stare, zdezelowane i wytarte fotele, które dawno już pozbyły się sprężystości. Obecne autobusy to wysokiej klasy komfort, klima na pokładzie, często możemy spotkać barek z gorącymi oraz zimnymi napojami, a także małą toaletę, która przydaje się szczególnie podczas długiej eskapady, kiedy to rzadko możemy przycupnąć gdzieś na postoju koło autostrady. Podobny standard reprezentują busy kupowane przez firmy przewozowe. Tam jednakże nie znajdziemy toalety ze względu na niewiele miejsca, aczkolwiek liczyć możemy na szybszy transport i bardzo wygodne fotele. Nowoczesne przewozy to przede wszystkim dbanie o potrzeby klienta, co zauważalne jest przede wszystkim w dużych, sieciowych firmach. Małe, lokalne firmy nie chcą jednakże odstawać od liderów rynku dlatego do swojej oferty wprowadzają wiele ciekawych rozwiązań:

  • tańsze bilety
  • wysoki stopień modyfikacji ułożenia fotela
  • dotarcie do wielu miejscowości
  • możliwość zwrotu pieniędzy za odwołanie rezerwacji
  • przyjemną obsługę, która jest dodatkowo bardzo kompetentna
  • dostęp do szybkiego internetu na całym pokładzie pojazdu
  • możliwość krótkiego zatrzymania się na prośbę pasażerów

80 osób na pokładzie autobusu

Firmy przewozowe wiedzą, że jeszcze nie raz mogą zaskoczyć swoich klientów. Wynajem autokarów lub busów to zatem całkiem ciekawa opcja (dlaczego? sprawdź http://www.autobusytranspoll.pl). Dla kogo przeznaczona jest taka usługa? Przede wszystkich dla większych, zorganizowanych grup osób. Busy mogą być wynajęte najczęściej przez grupy max 15-18 osobowe, natomiast autobusy przewieźć mogą aż 3 razy tyle pasażerów. Niektórzy przewoźnicy zapewniają jednak jeszcze więcej miejsc, dzięki czemu komfortowo z punktu A do punktu B, C lub D, w dowolnym kraju, na dowolnej trasie wyasfaltowanej jechać może nawet 80 osób, co więcej – ich bagaże leżą komfortowe w specjalnym pomieszczeniu bagażowym, które jest łatwo dostępne, zaś torby oraz walizki nie gniotą się, są dodatkowo zabezpieczone przed potencjalną kradzieżą podczas dłuższego postoju, zwłaszcza nocą.

Wynajem busów - komfortowo i szybko

Wynajem idealny dla wycieczkowiczów

Wynajem autokarów może być idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wybrać się w podróż za granicę kraju, np. na wycieczkę. Zamiast angażować w to własne pojazdy, a następnie wydając setki złotych na wypełnienie benzyną bądź dieslem baku, lepiej jest dogadać się z firmą przewozową i za połowę niższą cenę stworzyć sobie warunki transportu w dowolne wskazane miejsce. Transport zbiorowy busem bądź autokarem ma tą zaletę, że pasażerowie podczas podróży nie muszą skupiać się na drodze, dzięki czemu mogą zwyczajnie spać bądź odpoczywać, rano będąc wypoczętym i gotowym do pieszej wycieczki np. po górskich szlakach.

Rate this post