W tym hipnoza Ci pomoże!

Wykorzystanie hipnozy jako alternatywny sposób rozwiązywania różnorodnych problemów, nałogów czy nawyków okazuje się coraz popularniejszym sposobem, po który regularnie sięga coraz więcej osób. Często stosowana jest ona zamiast interwencji lekarza, jednak warto pamiętać, że hipnoza może w doskonały sposób wspomóc np. terapię. Sposób ten jest całkowicie bezpieczny i każdy z nas może z niego skorzystać. Hipnoza jest uznawana za skuteczną metodę pracy terapeutycznej, dlatego zmagając się z problemami warto wziąć ją pod uwagę. Czym jest i kiedy może okazać się skuteczna?

Czym jest hipnoza i kiedy może nam pomóc?

Hipnoza jest określana mianem odmiennego stanu świadomości, który może osiągnąć każdy wykorzystując jedynie naturalne mechanizmy. Jest to stan relaksacji, gdzie zwiększa się stan podatności na autosugestie osoby, która się jej poddaje. Istnieje wiele odmian hipnozy, a jedną z nich jest autohipnoza, podczas której  możliwe jest samodzielne wprowadzenie się w ten odmienny stan. Stosując hipnozę można w znaczny sposób wpłynąć na stan danej osoby zarówno pod kątem psychicznym jak i fizycznym. Hipnoza skupia się na intensywnej koncentracji, która w połączeniu z relaksacją tworzy warunki, w których dana osoba może zaakceptować i w pełni pojąć wprowadzane afirmacje czy sugestie. Dzięki temu z łatwością można odmienić samoocenę, pogłębić pewność siebie czy pozbyć się nieuzasadnionych lęków. Wprowadzane przez hipnotyzera sugestie głęboko zakorzeniają się w podświadomości sprawiając, że osoba poddająca się hipnozie jest w stanie zaobserwować różnice w swoim zachowaniu i samopoczuciu bardzo szybko, już po kilku spotkaniach. Należy pamiętać, że osoba poddająca się hipnozie zachowuje samokontrolę i świadomość.

Jakie poziomy hipnozy można wyróżnić?

W zależności od wprowadzenia danej osoby w hipnozę można wyróżnić stan hipnoidalny, lekką hipnozę, średnią hipnozę, głęboką hipnozę, somnambulizm oraz głęboki somnambulizm. W przypadku trzech pierwszych stanów, które są najczęściej osiągane podczas terapii osoby poddające się hipnozie często wątpią czy osiągany stan jest wystarczający. Zarówno w stanie hipnoidalnym, lekkiej i średniej hipnozy, osoba poddająca się pamięta każdy moment z sesji. Jednak nawet te relatywnie płytkie stany są wystarczające by możliwe było skuteczne wprowadzenie sugestii czy afirmacji.

Jakie problemy może pomóc rozwiązać hipnoza?

Hipnoza może z powodzeniem być zastosowana podczas wielu różnorodnych problemów – aby jej doświadczyć proponujemy kontakt z gabinetem hipnozy Sempergo. Jest ona efektywnie stosowna podczas terapii małżeńskich, grupowych i przede wszystkim w terapii indywidualnej. Hipnoza z powodzeniem stosowana jest przy rozwiązywaniu problemów z zakresu medycznego np. bóli stawów, leczeniu astmy, alergii zaburzeń gastrycznych, laryngologicznych, schorzeń skórnych, przy chęci wzmocnienia immunologii, w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Pomocna może być również w problemach stomatologicznych powodując u pacjenta zmniejszenie lęku przez zabiegiem czy koniecznym znieczuleniem. Hipnoterapia jest jednak najbardziej rozpowszechniona w aspekcie wsparcia podczas walki z zaburzeniami natury psychologicznej czyli z depresją, nerwicą, fobią, natręctwami, zaburzeniami nawyków, lękami. Skuteczne działanie przynosi również w przypadku uzależnień np. alkoholizmu, dysfunkcji seksualnych, zaburzeń snu, zaburzeń odżywiania np. anoreksji, bulimii, a także przy występowaniu problemów z poczuciem własnej wartości. Hipnoza jest także bezpiecznym sposobem wspomagającym prace z dziećmi. Dzięki niej można skutecznie pomóc maluchowi z natrętnymi zachowaniami np. obgryzaniem paznokci, jąkaniem się, ssaniem kciuka. Hipnoza może być zastosowana gdy dziecko ma fobię szkolną, nie potrafi właściwie kontrolować gniewu oraz innych emocji.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *