Wakacyjne trasy POLREGIO

lato, wakacje

Już niedługo będziemy planować wakacje. Większość z nas wybiera urlop w kraju, bo choć nadal niezwykle popularne są zagraniczne kierunki, rodacy nie przestali wyjeżdżać nad polskie morze czy w góry. Zwykle, aby dostać się w wybrane miejsce, wsiadają w samochód i planują najodpowiedniejszą dla nich trasę.

Czasami jednak wybierają podróż pociągiem. Takowa nie przypomina już przecież tego, co było kiedyś. Tym bardziej, że powstały przedsiębiorstwa stawiające na najwyższą jakość w tej dziedzinie. Zastanówmy się jednak nad największymi zaletami takiego rozwiązania. Jakie korzyści może dać nam podróż pociągiem?

Zalety podróżowania pociągiem

Po pierwsze, podróż pociągiem okazuje się być zazwyczaj tańsza niż zatankowanie samochodu i jechanie nim w trasy, które niekiedy liczą setki kilometrów. W kieszeni zostaje nam więc więcej pieniędzy na wydatki na miejscu. Dzięki temu będziemy mogli częściej jadać na mieście lub wybrać wyższej klasy hotel. Po drugie, podroż pociągiem to całkowity komfort. Nie musimy martwić się stanem kierowcy, który po wielu godzinach jazdy może być zmęczony. Wszyscy uczestnicy wycieczki mogą czas w pociągu przeznaczyć na sen lub jeśli tylko mają na to ochotę – na książkę, gry lub filmy. I wreszcie po trzecie, takie przemieszczanie się jest po prostu szybsze. Tory omijają przecież największe aglomeracje, prowadzą przez lasy, pola, a podróży towarzyszą przyjemne krajobrazy. Na miejscu będziemy więc o wiele szybciej, niż miałoby to miejsce w przypadku podróży autem.

I choć istnieje kilka wad takiego rozwiązania, w ostatecznym rozrachunku lepiej postawić na pociąg. Fakt, że nie przyjedzie on po nas pod sam dom, da się wobec jego zalet jakoś przełknąć.  Niektórzy bowiem widzą w tym największy problem. Kolejną wadą jest to, że o biletach trzeba myśleć znacznie wcześniej. Niekiedy trzeba przecież odstać kilkadziesiąt minut w kolejce do kasy biletowej. Tylko po to, by na końcu dowiedzieć się, że wszystkie zostały wykupione. Na szczęście i tu znaleziono rozwiązanie…

Na wakacje pociągiem?

Kupowanie biletów kolejowych przez internet to wygodna i całkowicie bezpieczna możliwość. Nie trzeba wybierać się na konkretną stację i o bilety starać się na miejscu. To znaczne ułatwienie dla podróżujących. Całość starań mogą oni bowiem odbyć w zaciszu własnych czterech ścian – wyszukać za pomocą komputera i Internetu najodpowiedniejszych dla nich stacji, miejsc odjazdu, godzin i dat planowej wycieczki.

para kupuje bilet

Wspomniany system ułatwia nie tylko proces rezerwacji i kupna biletu, ale kusi także szeregiem ułatwień i zniżek. POLREGIO proponuje nam między innymi bezpośrednie połączenia z Poznania na Hel lub z Krakowa do Zakopanego. Co więcej, przedsiębiorstwo uruchomiło również dodatkowe pociągi do najatrakcyjniejszych turystycznie polskich miejscowości. Dzięki wyjściu naprzeciw oczekiwaniom klientów, POLREGIO ułatwia im wakacyjne wojaże. Sprawia też, że podróż pociągiem staje się komfortowa i nieskomplikowana. Nic dziwnego, że coraz więcej osób stawia właśnie na transport tego rodzaju. Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, wygoda i szybki czas dotarcia na miejsce, to w końcu priorytet podczas planowania wakacji. Tym bardziej, jeśli podróżujemy z dziećmi lub z większą grupą osób.

Rate this post