Wczasy nad morzem dla seniora z opieką medyczną – pobyt zdrowotny

zachód słońca Bałtyk

Wkroczenie w wiek dojrzały bardzo często wiąże się z pogorszeniem stanu zdrowia. Seniorzy nie są w stanie cieszyć się życiem tak intensywnie, jak robili to za młodych lat. Są aktywności, które muszą podlegać ograniczeniu, a z pewnych trzeba czasami całkowicie zrezygnować. Najgorszy problem stanowi to dla miłośników podróżowania.

Czy trzeba koniecznie pożegnać się ze swoim hobby? Okazuje się, że nie. Specjalnie przygotowane turnusy dla seniorów z zagwarantowaną opieką medyczną to doskonały pomysł na połączenie ukochanych wojaży z koniecznymi zabiegami i nadzorem wykwalifikowanych lekarzy.

Czym jest wyjazd rehabilitacyjny?

Turnusy rehabilitacyjne to doskonałe połączenie aktywnych form wypoczynku, dobranych na miarę możliwości zdrowotnych seniorów biorących udział w wyjeździe. Minimalny czas trwania to 14 dni, możliwe są pakiety indywidualne lub zorganizowanie grupy liczącej zazwyczaj ok. 20 osób.

Taka forma wakacji jest doskonałym pomysłem na prezent – bliska nam osoba, będąc już w nieco sędziwym wieku, może narzekać na brak możliwości nawiązywania nowych kontaktów oraz brak urozmaiceń w życiu codziennym. Turnus doskonale łączy aktywną rehabilitację z atrakcyjnymi formami wypoczynku oraz integracji z innymi uczestnikami turnusu. Dodatkowym plusem jest możliwość starania się o dofinansowanie wyjazdu.

wakacje dla seniora

Co może obejmować przykładowy pakiet wczasowy dla seniorów?

Warto przed dokonaniem ostatecznego wyboru dokonać dokładnego porównania ofert w ośrodkach. Może okazać się, że w innym miejscu otrzymamy korzystniejszą propozycję za niższą cenę. A co powinno zawierać się obowiązkowo w dobrej ofercie pakietu dla osób starszych? Na pewno ważne jest dostosowanie infrastruktury do ograniczeń osób niepełnosprawnych. Obsługa powinna być należycie wykwalifikowana i gotowa do udzielenia niezbędnej pomocy.

Dieta seniora to bardzo ważny punkt, więc warto zadbać o uzupełnienie pakietu o catering dietetyczny. Bogate w substancje odżywcze i różnorodne posiłki doskonale wpłyną na stan zdrowia.

Ważne jest poinformowanie obsługi zawczasu o wymaganych formach opieki i rehabilitacji, tak aby wszystko było uszyte na miarę indywidualnych potrzeb. Dbamy w ten sposób o godną, dopasowaną opiekę. Czasem potrzebna jest pomoc w organizacji transportu na teren ośrodka, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z osobami poruszającymi się na wózku.

Konieczne jest zadbanie o to, czy w pakiecie zapewnione są regularne wizyty lekarskie. Wykwalifikowany lekarz powinien na bieżąco monitorować stan zdrowia osoby podopiecznej, by móc ocenić, czy stosowane podczas turnusu formy opieki oraz wypoczynku przynoszą pożądane efekty.

Dodatkowymi świadczeniami w okresie pobytu są różnorodne ulgi na skorzystanie z wybranych atrakcji, takich jak sauna lub wybrane zabiegi w spa. W niektórych przypadkach upewniamy się jednak, czy nie ma ku nim przeciwwskazań- np. z sauny nie mogą korzystać osoby przeziębione, zmagające się z chorobami serca lub układu krążeniowego.

Co się zaś tyczy dodatkowych form organizacji czasu wolnego, mogą one służyć zdobywaniu wiedzy. W niektórych ośrodkach istnieje możliwość uczęszczania na specjalne wykłady, dotyczące zdrowego stylu życia, dzięki czemu osoby starsze po powrocie do domu będą o wiele bogatsze w korzystną dla ich zdrowia wiedzę. Innymi formami może być organizacja różnego rodzaju kursów, pozwalających na nabycie nowych umiejętności praktycznych i rozwinięcie pasji.

Seniorzy nie muszą siedzieć w domu

Stereotypowy wizerunek samotnej, schorowanej starszej osoby na szczęście ulega stopniowej zmianie. Turnusy dla osób w podeszłym wieku cieszą się coraz większą popularnością, co jest świetną informacją. Fachowa opieka i coraz szersze promowanie zdrowego stylu życia to największe zalety wyjazdów rehabilitacyjnych.

Rate this post