Wkręty – do czego się ich używa?

Wkręty

Skoro tutaj trafiłeś, to zapewne nie jesteś fachowcem budowlanym. Jeżeli pragniesz dowiedzieć się czym są wkręty ciesielskie i do czego ich się używa to jesteś we właściwym miejscu. Dziś wytłumaczymy czym są wkręty i na co należy zwrócić uwagę przy dokonywaniu ich zakupów (dla przeciętnego użytkownika).

Kilka słów o wkrętach

Wkręty generalnie służą nam do zespalania ze sobą poszczególnych elementów budowlanych. Takimi elementami mogą być np. dwie blachy, które łączymy za pomocą blachowkrętów. Do blachy produkowane są odpowiednie wkręty wytrzymujące duże temperatury (wydzielającej się podczas nawiercania). Są one również wytrzymałe na złamania oraz posiadają odpowiedni profil wkrętu (najczęściej ostra końcówka). Analogiczne do blachowkrętów, znaleźć możemy wkręty do drewna (ciesielskie), wkręty do betonu czy wkręty do metalu.

Kupując tanio wcale nie oszczędzasz

Tanio nie oznacza dobrze. Kupując w lepszej cenie wkręty możesz natrafić na felerny produkt. ZAWSZE  o tym pamiętaj. W branży budowlanej nie można oszczędzać na materiałach gdyż zazwyczaj okazują się one niewystarczające. Tak jak w przypadku wkrętarek może dość do spalenia silnika wskutek niewystarczającej mocy tak i w przypadku chociażby wkrętów przeróżnych rodzajów możemy natrafić (i najczęściej natrafiamy) na produkty felerne, które nie spełnią nawet podstawowych funkcji. Takie wkręty mogą się bardzo łatwo łamać, a w przypadku np. blachowkrętów bardzo szybko stępić uniemożliwiając nam tym samym montaż. Także nie oszczędzaj, ponieważ najprawdopodobniej czeka Cię syzyfowa praca.

Gdzie kupić dobre wkręty?

Wkręty możemy nabyć praktycznie w każdym markecie budowlanym. Niestety w takich marketach najczęściej znajdziemy produkty robione przez mało znanych producentów, a co za tym idzie, produkty o niskiej jakości. By się przed tym ustrzec, polecamy kupić wkręty od firmy Prien. Firma Prien prowadzi sprzedaż wysokiej jakości wkręty hartowane, wkręty na klucz, wkręty do drewna, wkręty do blach i metalów, śruby dwugwintowe i wiele więcej.

 

Rate this post