Własne pole golfowe? – To możliwe w każdym miejscu

minigolf

Miłośnicy golfa chętnie wybierają się na pole golfowe, żeby oddać się swojej pasji i poćwiczyć. Oprócz tego mogą mieć mini pole golfowe również w swoim domu czy ogrodzie, a jest to możliwe m.in. dzięki greenom golfowym. Czym one są dokładnie i jakie greeny golfowe są dostępne? O tym przeczytasz w tym artykule. Powiemy, w jaki sposób można ich używać i czym się charakteryzują. Zapraszamy do lektury wszystkich fanów golfa i nie tylko.

Pasja do golfa

Golf to dyscyplina coraz popularniejsza w naszym kraju, przyciągająca ze względu na swoje liczne zalety. Miejscem, które tradycyjnie przeznaczone jest do tej gry, jest pole golfowe, czyli rozległy teren, na którym można ćwiczyć z wykorzystaniem odpowiedniego ułożenia terenu. Jednak dobrą wiadomością dla wszystkich miłośników golfa jest to, że mogą oni oddać się swojemu hobby również w inny sposób, ponieważ na rynku znajdują się produkty zastępujące prawdziwe pole do golfa i będące jego namiastką.
Produkty te są świetną alternatywą dla tych, którzy nie mają czasu tak często, jak by chcieli, aby wybrać się na pole golfowe oraz dla tych, którzy najzwyczajniej lubią otaczać się elementami związanymi z ich ulubioną dyscypliną. Gdzie można te produkty stosować? Absolutnie wszędzie, gdzie znajduje się do tego wystarczająco dużo miejsca. Możesz je wstawić do swojego domu czy mieszkania, a także do biura, siłowni czy do ogrodu lub na taras.

Greeny golfowe

golf

Pierwszą propozycją jest green golfowy, a więc fragment trawiastego terenu, wykonany z zastosowaniem prawdziwej lub sztucznej trawy. Może on mieć różne rozmiary, dlatego z łatwością znajdziesz green do salonu, jak i do ogródka. W domowym salonie green może stanowić jednocześnie kolorową ozdobę, a w ogrodzie być częścią trawnika, dzięki czemu nie potrzebujesz dużo dodatkowego miejsca. Greeny zawierają dołki, ale nie tylko. Green golfowy warto zakupić również do centrów sportu czy centrów handlowych oraz innych miejsc służących rozwojowi i poznawaniu nowych sposobów spędzania czasu wolnego.

Zestawy do minigolfa

Innym sposobem na grę w golfa poza pełnowymiarowym polem jest instalacja torów stanowiących system MetalBand do minigolfa. W tym zestawie poszczególne elementy są odporne na różne warunki atmosferyczne i są wystarczająco mocne, aby wytrzymać uderzenia kijem. W składzie tego zestawu znajdziesz, między innymi, dołek golfowy, sztuczną trawę oraz listwę startową. Nieco inaczej zostały wykonane tory w zestawie Adventure – użyto tutaj piasku, kruszywa grubego łamanego i miału kamienno-granitowego. Jako przeszkody wykorzystano tu drewno i kamienie, a cechą szczególną tego systemu jest to, że tory nie są tylko płaskie – urozmaicono ich ułożenie na różne sposoby.
Jeśli poszukujesz pola do minigolfa, które będzie umieszczone stricte w środku danego budynku, warto zwrócić uwagę na zestaw Minigolf Avantgarde InDoor przeznaczony właśnie do tego celu. Jest to zestaw z torami mobilnymi lub stałymi. Znajdują się tu różnorodne przeszkody, a jeśli chodzi o wykorzystane materiały, poszczególne elementy zrobiono tutaj z drewna, betonu oraz metalu i tworzyw sztucznych. Co ważne, tory zostaną dopasowane do rozmiaru przestrzeni, którą chcesz zagospodarować. Nie ma znaczenia, czy jest to jeden pokój, czy duża sala – można świetnie spędzać czas przy mini golfie wszędzie. W ten sposób można ćwiczyć golfa i doskonalić swoją pasję wówczas, kiedy nie ma czasu lub możliwości na wybranie się na pole golfowe.

Wszystkie omówione zestawy oraz greeny golfowe znajdziesz na stronie minigilf.org.pl.

Rate this post