Wszystko co powinieneś wiedzieć przy wyborze fotela do pobierania krwi

fotel do dializ sklep internetowy

Jeśli do swojego laboratorium lub gabinetu szukamy odpowiedniego krzesła do pobierania krwi powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kluczowych w tym zakresie kwestii.

Po pierwsze liczy się to czy zależy nam na elektrycznej regulacji poszczególnych jego elementów. Bywa przecież, że wystarczy manualna możliwość ustawienia oparcia lub podnóżka. Sama ich ilość również ma znaczenie. Nie każde krzesło wyposażone jest w bowiem w oparcie dla głowy czy nóg. Kolejną kwestią jest też kolorystyka i opcje dodatkowe. Jeśli zależy nam tutaj na szerokim wyborze, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na modele nieco bardziej zaawanasowane.

Niezmierne ważny jest również wybór odpowiedniego producenta. Najlepiej, by była to firma specjalizująca się w wyrobach i wyposażeniu medycznym. Tylko wtedy mamy bowiem pewność, że oferowane produkty są przemyślane i dostosowane swoją konstrukcją i parametrami do rygorystycznych wymogów. W Polsce wysokiej jakości wyposażenie medyczne zamówić możemy na przykład na stronie www.x-reh.pl

Modele krzeseł do pobierania krwi dostępne w X-REH

Przeglądając ofertę X-REH od razu widać, że decydując się na zakup fotela do pobierania krwi możemy wybierać między standardowymi i klasycznymi rozwiązaniami, a tymi nieco bardziej zaawansowanymi.

Krzesło do pobierania krwi FK-01, to klasyczne i podstawowe rozwiązanie. Model ten został wyposażony w dwa niezależne podłokietniki, które do pewnego stopnia można też regulować. Uniwersalne rozmiary krzesła, a także sprawdzona konstrukcja oraz możliwość wykonywania zabiegu iniekcji z dwóch stron, to niewątpliwe zalety fotela. Co więcej, dzięki wytrzymałej i atestowanej tapicerce model ten idealnie wręcz sprawdza się we wszystkich laboratoriach. Pokrycie można też wybrać wedle własnych potrzeb i oczekiwań. Zdecydować można się na materiał Maditap, materiał Prestige lub tapicerkę Silvertex, która pokryta jest antybakteryjną osłoną z jonami srebra.

fotele do dializ sklep internetowy

Profesjonalne fotele do dializ pozwalają na bezpieczne i wygodne przeprowadzanie badań.

Najbardziej rozbudowanym fotelem z serii FK jest jednak model FK-03. Tym co najbardziej go wyróżnia jest oczywiście elektryczna regulacja. Zarówno oparcia, jak i podnóżka. A także dodatkowa funkcja, a mianowicie możliwość zastosowania zagłówka laryngologicznego. W wersji standardowej fotel ten posiada szerokie podłokietniki i elektrycznie regulowany podnóżek.

Jeśli chodzi natomiast o jego wersje kolorystyczne, to tu mamy szansę wybrać dowolną, a przede wszystkim własną kompozycję kolorystyczną. Wszystkie elementy możemy zatem dostosować do ogólnej aranżacji naszego gabinetu. Do wyboru mamy bowiem aż pięć różnych kolorów stelaża, a także 19 opcji kolorystycznych samej tapicerki.

W standardzie dostępny jest materiał Meditap. Z kolei za dopłatą możemy wybrać Silvertext – antybakteryjna technologia z zastosowaniem jonów srebra.

Kolejnymi dostępnymi w sklepie wersjami krzeseł do pobierania krwi są kolejno: JFK, ST, a także FL. Manualna regulacja, stabilna konstrukcja, a także estetyczny wygląd, to tylko niektóre z charakterystycznych cech większości tego typu modeli.

Modele specjalnego przeznaczenia – krzesła do dializ

To co oprócz foteli do pobierania krwi rzuca się w oczy na stronie producenta, to również  krzesła do dializ. Wśród nich zdecydować możemy się na przykład na model FD-K01.

Czym się takowy charakteryzuje? Przede wszystkim konstrukcją, która oparta jest na niezwykle wytrzymałym siłowniku kolumnowym. Wytrzymuje on obciążenie nawet 200 kilogramów. Co więcej, konstrukcja ta wyróżnia się naprawdę dużym zakresem regulacji, a także brakiem ograniczeń i łatwym dostępem.

Decydując się na model FD-K01 mamy również zagwarantowaną w pełni elektryczną regulację dosłownie wszystkich pozycji krzesła. Możemy zmieniać kąt podnóżka, kąt oparcia, a także kąt siedziska. Dzięki takiej możliwości zwiększa się znacznie komfort pacjenta. Czas spędzony podczas dializy nie dłuży się poprzez niewygodne siedzenie i ograniczenia z nim związane.

Co więcej, dzięki nowoczesnej i estetycznej zabudowie z tworzywa ABS, krzesło łatwo jest utrzymać w całkowitej czystości. Pełna dezynfekcja może być tu przeprowadzona bez zbędnego wysiłku. Niewątpliwie jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla wszystkich placówek i ośrodków zdrowia. Poza tym producent przewidział też możliwość wyposażenia dodatkowego. Tu do wyboru mamy między innymi wieszaki na ręczniki papierowe, wieszak na kroplówkę, a także stolik uchylny oraz komplet euro-szyn. Jak widać, wszystko zależy tak naprawdę od naszych oczekiwań i potrzeb.

Rate this post