Wygodne podróżowanie z torbą rowerową

torba rowerowa

Rower może mieć wiele zastosowań, nie tylko do okazjonalnych wycieczek. Przydaje się przy robieniu zakupów, jako środek transportu do pracy, jest idealny do kilkudniowych wypadów z dala od miasta. Wpływa pozytywnie na kondycję a co za tym idzie na zdrowie.

Każda z wymienionych funkcji niesie ze sobą pewne pytanie. Gdzie zapakować potrzebne rzeczy? Korzystanie z plecaka podczas wielogodzinnej jazdy nie jest wygodne i obciąża kręgosłup. Na szczęście wśród wielu akcesoriów znajdują się torby rowerowe na każdą okazję, sprawdź ofertę toreb rowerowych.

Sakwa na każdą okazję

Możemy wyróżnić kilka sposobów mocowania toreb rowerowych:

  • Mocowanie na tylnym bagażniku,
  • Umieszczenie torby nad przednim kołem. Wykorzystanie tego mocowania wymaga posiadania przedniego bagażnika,
  • Mocowanie na kierownicy,
  • Zainstalowanie sakwy pod siodełkiem,
  • Umieszczenie torby na ramie roweru

Wybór odpowiedniego mocowania zależy od naszych potrzeb. Jeśli planujemy długą wyprawę, najlepsze będzie wykorzystanie tylnego bagażnika na zamocowanie pojemnej terby. Jeśli używamy roweru do krótkich przejażdżek i zabieramy ze sobą drobiazgi, wystarczy zamontowanie torby pod siodełkiem.

Sposób mocowania to jedno, są jeszcze różne klasy toreb. Pierwsze z to sakwy profesjonalne, przeznaczone na długie wyprawy. Wykonane z nieprzemakalnych materiałów.

Następne są torby amatorskie, sprawdzą się na krótszych wycieczkach. Posiadają wiele dodatkowych kieszeni, pomieszczą wiele drobiazgów. Również mogą być impregnowane, choć możemy natrafić też na przemakalne.

Dopełnieniem tej listy są torby miejskie, idealne na zakupy lub dojazdy do pracy. Posiadają szeroką gamę wzorów i kolorów. Znajdziemy model pasujący do każdego roweru.

Podkreśl swój styl

torba rowerowaWiemy już, jakie są rodzaje mocowań toreb rowerowych i ich klasy. Warto omówić teraz same torby. Rodzajów jest wiele, pojemne torby wycieczkowe, pomieszczą wszystko, co przyda się na biwaku, cechuje je wodoodporność. Jest cała masa toreb przeznaczony na wyprawy górski czy w las.

Torby miejskie mają równie bogate wzornictwo. Możemy wyposażyć się w torbę w stylu retro, wykonaną ze skóry. Może być pojedynczą teczką, występują też podwójne. Jeśli wolimy nowoczesny styl to znajdziemy gustowne torby na każdą okazję. Najważniejsze by były wyposażone w odblaski zapewniające widoczność na drodze.

Wybierz to, co potrzebujesz

Wybór torby rowerowej zależy tylko i wyłącznie od nas. Jeśli używamy roweru do wypraw za miasto na kilka dni, warto zaopatrzyć się w nieprzemakalne i pojemne sakwy. Pomieścimy w nich sprzęt na biwak i narzędzia do szybkich napraw. Jeżdżąc na krótkie wycieczki do lasy, wystarczą torby mniej profesjonalne, choć niemniej solidnie wykonane.

Poruszając się rowerem w przestrzeni miejskiej, liczy się funkcjonalność i styl. W bogatej ofercie znajdziemy i takie torby.

Rate this post