Wyposaż swój dom w rolety zewnętrzne

żaluzje zewnętrzne

Zastanawiacie się nad roletami zewnętrznymi, ale nie jesteście przekonani, czy to na pewno rozwiązanie dla Was? Jeżeli chcecie podwyższyć wartość i poprawić bezpieczeństwo w Waszym domu to zdecydowanie ich instalacja będzie dobrą decyzją. Mają one bardzo wiele zalet.

Rolety zewnętrzne zabezpieczają przed włamaniami

Główną zaletą rolet jest to, że zapewniają one wyższe bezpieczeństwo w naszym domu i zabezpieczają nas przed intruzami. Są one dokładnie dopasowane do drzwi i okien, a ich usunięcie siłą jest bardzo trudnym zadaniem. Jeżeli więc ktoś postanowi włamać się do nas to będzie miał poważne kłopoty. Dodatkowo to świetny środek odstraszający. Każdy złoczyńca zauważy je z daleka i może stwierdzić, że nie warto ryzykować. Chronią one nasz dom i rodzinę przed zagrożeniami takimi jak włamanie, wandalizm czy inne formy agresji. Kiedy rolety są zamknięte bardzo trudno jest je otworzyć z zewnątrz.

Ochrona przed światłem słonecznym

rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne znajdziesz na oknoroll.com

W dzisiejszych czasach większość ludzi zasłania okna zasłonami licząc, że zatrzymają one ciepło docierające do domu. Nie zastanawiają się nad tym, że kiedy szyba się rozgrzeje przekaże ciepło zasłonom lub żaluzjom i powietrze wewnątrz zacznie się nagrzewać. Rolety zewnętrzne z wypełnieniem piankowym zatrzymują około 70% ciepła docierającego do domu w upalne dni, i utrzymują wewnątrz około 60% ciepła uciekającego z naszego mieszkania w okresie zimowym. Dzięki roletom zamontowanym w oknach słońce ogrzewa bezpośrednio roletę, a nie szybę. Kurtyna rolety nagrzewa się, ale ponieważ między roletą a oknem znajduje się szczelina, a powietrze krąży w jej wnętrzu, znacznie mniejsza ilość ciepła przenika z rolety do szyby. Pozwala nam to zaoszczędzić duże kwoty zarówno na ogrzewaniu, jak i na klimatyzacji.

Rolety zewnętrzne zabezpieczają przed warunkami atmosferycznymi

Inną dużą zaletą rolet jest to, że chronią one drzwi i okna przed czynnikami atmosferycznymi. W przypadku złej pogody, takiej jak wichura czy grad, wystarczy zamknąć okiennice i możemy czuć się bezpiecznie. Dzięki temu mamy pewność, że odbijające się gałęzie, czy inne elementy, nie uderzą w szkło i go nie uszkodzą. Zazwyczaj nie grzechoczą one podczas silnych wiatrów, więc jesteśmy znacznie spokojniejsi. Coraz częściej w Polsce spotykamy latem gwałtowne burze, wichury, a nawet trąby powietrzne. Nawet jeżeli nie boimy się, że niesiony wiatrem element wybije okno, to wystarczy, że zostanie ono uszkodzone. Wymiana plastikowych okien będzie bardzo droga. Żaluzje zaprojektowane są w ten sposób, by zapobiegać ekstremalnym uszkodzeniom, które mogą się pojawić przy złej pogodzie. Mają wytrzymać wiatry o prędkości nawet do 100 km/h i więcej.

Oszczędność pieniędzy

Dzięki roletom zewnętrznym oszczędzamy pieniądze, ponieważ rachunki za energię obniżają się. 70% ciepła z naszego domu i 46% chłodu wytwarzanego przez klimatyzację ucieka przez drzwi i okna. To są liczby mówiące o oknach i drzwiach w dobrym stanie i o wysokiej jakości. Rolety zewnętrznie mogą zasadniczo zmniejszyć te wydatki energetyczne. Dzięki temu, aby nagrzać nasz dom, lub schłodzić go latem, będziemy potrzebowali znacznie mniej energii, a nasze rachunki się obniżą. Jest to szczególnie ważne obecnie, kiedy ceny energii cały czas idą w górę, a Unia Europejska nakłada nowe ograniczenia związane z ekologią.

Rate this post