Wysyłka z zagranicy – na co zwrócić uwagę przy zakupach

Zakupy w internecie są obecnie powszechnym sposobem na nabywanie wybranych produktów. Coraz częściej kupujemy u sprzedawców zagranicznych. Niesie to za sobą duże ryzyko ale mimo wszystko coraz więcej osób z tego korzysta.

Istotnie głównym powodem, dla którego kupujemy produkty z zagranicy jest koszt. Przy obecnych cenach na rynku krajowym i chęci zaoszczędzenia nikogo to nie dziwi. Jeśli nie jest dla nas ważny czas wysyłki wolimy zaryzykować.

Najczęściej zamawiamy produkty z branży telekomunikacyjnej. Nowy telefon komórkowy cieszy nas, daje nam więcej możliwości i pozwala „zabłysnąć” przed znajomymi. Komórki zamawiane zazwyczaj z Azji nie rzadko są o połowę tańsze. Jeśli wymarzymy sobie najnowszy model znanego producenta musimy liczyć się z wydaniem ponad 1000 zł na lokalnym rynku. Dlaczego więc nie zaoszczędzić?dialer-home-siemens-3078-830x550

Warto dokładnie przemyśleć taki zakup. Oczywiście możemy trafić na uczciwego sprzedawcę i cieszyć się z zaoszczędzonej kwoty. Największym ryzykiem zagranicznych transakcji jest wpłata pieniędzy przed wysyłką towaru. Może się przykładowo okazać, że po 2 miesiącach czekania nie dostaniemy przesyłki. Jeśli telefon przyjdzie nie zawsze spełnia nasze wymagania – jest uszkodzony lub z pozoru idealny po pewnym czasie zaczyna się psuć. Niektórzy sprzedawcy wystawiając pozornie nowy telefon nabierają klientów. Telefon może okazać się starym sformatowanym sprzętem z nową, błyszczącą obudową.

Są to negatywne scenariusze – jednak coraz częściej spotykane. Przed zakupem zwracajmy uwagę na gwarancję. Istotne jest, żeby była to gwarancja w kraju ponieważ, jeśli coś stanie się z towarem mamy pewność, że zostanie to szybko i tanio naprawione. Gwarancja zagraniczna obejmuje długi czas oczekiwania i spory koszt za wysyłkę.

Rate this post