Zalety granitu

blaty granitowe poznań

Niezależnie od tego czy myślimy o domu mieszkalnym, mieszkaniu, apartamencie, czy luksusowym hotelu, granitowe wykończenia zawsze dodają wartości danej przestrzeni. Materiał ten ma wiele zalet i jest powszechnie wykorzystywany w wielu obszarach. Nie jest to bezpodstawne.

Granitowe nawierzchnie zawsze zwiększają wartość domu czy mieszkania. Jeżeli będziemy chcieli daną przestrzeń sprzedać lub wynająć, zarobimy więcej. Łatwiej też będzie znaleźć chętnych. Jest tak dlatego, że nawet jeżeli ktoś nie zna zalet tego materiału zawsze kojarzy go z prestiżem.

Trwały jak granit

Trwałość to jedna z najczęściej wymienianych zalet tej nawierzchni. Trudniej znaleźć wytrzymalsze blaty, stopnie czy nagrobki. Ciężko go zadrapać czy wyszczerbić. Jeżeli jest odpowiednio wykonany i konserwowany to unikniemy powstawania na nim plam. Dzięki temu granitowa powierzchnia po wielu latach cały czas wygląda jak nowa.

Jeżeli pojawią się jakieś uszkodzenia łatwo jest je naprawić. Jeżeli żeliwny garnek spadnie nam na granitowy blat i pozostawi nieestetyczny ślad łatwo będzie to zmienić. Profesjonalista, który zainstalował blat może użyć farby barwionej w celu dopasowania do koloru blatu, a następnie ponownie zamknąć kamień, by ochronić go przed zalaniem.

 

blaty granitowe poznań

 

Ekologiczne rozwiązanie

Wykorzystywanie granitu jest ekologiczne. Nie jest to toksyczna powierzchnia, nie będzie po latach wymagał skomplikowanego procesu degradacji. To część natury. Nadaje również naszemu wnętrzu naturalny wygląd.

Granit jest odporny na bakterie i brud. Ze względu na to, że powierzchnia zamkniętego granitowego blatu nie jest porowata, nie będą w niego wnikać żadne cząsteczki. Dzięki temu nasz dom jest mniej narażony na brud, bakterie i inne zanieczyszczenia. Jest to szczególnie istotne w kuchni. Gładka powierzchnia ułatwia również czyszczenie.

Komfortowe, wygodne, bezpieczne

Granit to materiał, który idealnie sprawdza się w życiu rodzinnym. W kuchni nie musimy się martwić o maluchy, które rozlewają wszystko, ponieważ łatwo jest sprzątać. Jeżeli nasi kuchenni pomocnicy, lub my sami, lubimy się zapomnieć i postawić gorący garnek na blacie, to granit jest dla nas. Nie uszkodzi go to. To również świetne rozwiązanie dla tych, którzy mają koty czy psy, które swoimi pazurami mogą porysować delikatniejsze powierzchnie lub trwale je zabrudzić. Również z tych względów materiał ten sprawdza się na zewnątrz.

Inwestycja w granitowe elementy może być drogą pozycją w budżecie, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę, że to element, który przetrwa wszystkie inne, i pozostanie z nami na lata, przekonamy się, że warto. Granitowe schody mogą przetrwać kilka pokoleń i cały czas wyglądać zjawiskowo. Blaty wykonane z tego materiału są mocne, łatwe w czyszczeniu i odporne na bakterie, co zapewnia komfort naszej rodzinie. Dzięki odporności na warunki zewnętrzne granit sprawdza się także na tarasach i przy wykonywaniu nagrobków.

“Kamieniarz” Sp. z o.o.

 

 

Artykuł został stworzony, dzięki współpracy z firmą “Kamieniarz” Sp. z o.o. – blaty kuchenne na wymiar Wrocław. Spółka ta zajmuje się tworzeniem blatów z kamienia na terenie całej Polski  i Niemiec. Zatrudnieni specjaliści do każdego zamówienia podchodzą indywidualnie, a każde zlecenie realizują precyzyjnie i zgodnie z terminem.

Adres: ul. Grabiszyńska 337c, 52-402 Wrocław
Telefon kontaktowy: 600 411 072
Adres e-mail:  schodyzkamienia@gmail.com

 

 

 

 

 

 

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *