Zaplanuj wycieczkę do Szklarskiej Poręby – atrakcje i nocleg

Weekend, wakacje czy ferie to świetny moment na wybranie się do zakątka Polski, w którym jeszcze się nie było. W tym artykule piszemy o Szklarskiej Porębie, do której warto zorganizować wycieczkę z bardzo wielu powodów i do której warto wybrać się zarówno z rodziną, jak i z paczką znajomych. Oto informacje na temat tego, jakie miejsca warto odwiedzić oraz gdzie można znaleźć przyjemne miejsce na nocleg.

Wycieczka do Szklarskiej Poręby

Szklarska Poręba to miejscowość położona w województwie dolnośląskim, znajdująca się obok Gór Izerskich. Ze względu na liczne miejsca warte zobaczenia jest to jeden z celów turystycznych, chętnie odwiedzany przez cały rok. Przede wszystkim warto tam pojechać dlatego, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Znajdują się tam zarówno zabytkowe budynki, jak i przepiękne tereny naturalne oraz niezapomniane widoki dla wielbicieli gór. Szklarska Poręba jest lubiana przez turystów, dlatego z łatwością można dojechać tam zarówno samochodem, jak i pociągiem.
Tym, którzy uwielbiają patrzeć na góry i chętnie podziwiają najbardziej zjawiskowe widoki, na pewno spodoba się Złoty Widok, czyli próg skalny będący punktem widokowym. Po dotarciu tam można podziwiać rozległe tereny Karkonoszy – widać, na przykład, Śnieżkę oraz Szrenicę. Osoby chcące doświadczyć jak najwięcej przyrody w czasie swojej wycieczki z pewnością zainteresują również Torfowiska Doliny Izery, na których terenie – oprócz torfowisk – żyją zwierzęta i kwitną wspaniałe kwiaty.

turyści w górach

Co jeszcze warto zobaczyć?

Niewątpliwie do najczęściej odwiedzanych miejsc w Szklarskiej Porębie należy również Grób Karkonosza, czyli postaci, o której opowiadano legendy od wielu lat. Miał on być Duchem Gór, który zmarł po tym, kiedy został wypędzony ze swojej kryjówki. Z kolei ci, którzy chętnie poznają pozostałości po dawnym świecie, z pewnością zainteresuje Muzeum Mineralogiczne, w którym znajduje się prawie 3000 eksponatów. Znajdą tam coś dla siebie wielbiciele dinozaurów – muzeum przechowuje ich szkielety, jak i osoby zainteresowane minerałami, a to tylko niektóre przykłady.

Gdzie warto się zatrzymać?

Jako miejscowość często odwiedzana przez turystów, Szklarska Poręba oferuje wiele miejsc noclegowych. Jednym z nich jest ośrodek Trzy Kultury – Złoty Widok, w którym można zatrzymać się w jednym z apartamentów znajdujących się w uroczych domkach wypoczynkowych. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wycieczkę z rodziną, czy z przyjaciółmi, w tym ośrodku z pewnością niczego Wam nie zabraknie. W każdym domku mieszczą się dwa apartamenty, do których są osobne wejścia, a więc można poczuć się swobodnie i nie przeszkadzać innym turystom. W każdym apartamencie z kolei znajduje się niezbędne wyposażenie.
Miejsce to wyróżnia się nie tylko ze względu na dobrze zagospodarowane domki, lecz również dzięki dodatkowym udogodnieniom. Osoby przyjeżdżające z małymi dziećmi doceniają drewniany domek dla najmłodszych, a także plac zabaw i miejsce, w którym można pograć w piłkę. Z kolei grupy przyjaciół odwiedzające ośrodek Trzy Kultury – Złoty Widok chwalą sobie chatę grillową, w której można swobodnie spędzić czas, grillując kiełbaski. Ogromnym plusem jest również ładnie zagospodarowane oczko wodne oraz ogród, w którym znajduje się altana. To wszystko sprawia, że ośrodek jest przyjemnym zakątkiem, w którym można spędzić czas z dala od miejskiego zgiełku i w którym można zorganizować sobie czas w różny sposób, zarówno podczas krótkiej, jak i dłuższej wycieczki. Szklarska Poręba jest bez dwóch zdań warta polecenia.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *