Piękne, zdrowe zęby – wybieramy NFZ czy lekarza prywatnego?

Leczenie zębów dla wielu Polaków to czynność, do której podchodzi się niechętnie. Myślenie o leżeniu na fotelu w gabinecie, z otwartymi przez około godzinę ustami, wszechobecnym dziwnym zapachu, borującym wiertle i strachu może skutecznie zdemotywować przed udanie się na wstępną diagnozę do stomatologa.

file000753676401

Czym w takim razie przyciągnąć do siebie pacjentów, jak dać im do zrozumienia, że warto zadbać o stan swojego uzębienia? Nie jest to łatwe. – przyznaje wielu lekarzy stomatologów.

Skąd strach przed dentystą?

Wiele osób po prostu odczuwa strach przed zabiegiem w gabinecie, lecz te osoby często nie zdają sobie sprawy jak komfortowe i zupełnie bezpieczne są czynności podejmowane przez dentystów oraz protetyków w gabinetach. Porządne znieczulenie boli co prawda najbardziej, lecz po wyjęciu igły z dziąsła pacjent nie czuje już nic, jedynym nieprzyjemnym aspektem pozostaje konieczność słuchania pracującego i drążącego zepsutą miazgę zęba wiertła oraz pozostawienie ust otwartych. Ból odchodzi w zapomnienie, możemy poczuć się spokojniej, a każda kolejna wizyta z pewnością dla nas mniej stresująca. Wystarczy się przełamać i dać działać profesjonalistom – sprzęt dentystyczny dostępny obecnie w gabinetach gwarantuje przeprowadzanie zabiegu sprawnie, bezboleśnie i za stosunkowo mniejsze pieniądze niż niegdyś. Każdy dentysta ma obowiązek zadbać o bezpieczeństwo pacjenta, w razie konieczności niektóre czynności można wykonać w innym dniu, np. w przypadku bardzo obfitego krwawienia.

Za odpowiednie koszty można podjąć się zabiegów, które sprawią, że nasz uśmiech nabierze zupełnie innego wymiaru. Zęby można wyrównać i wybielić tak, że będziemy centralnym elementem każdej fotografii po uśmiechnięciu się. Chociaż zabiegi stomatologiczne są kosztowne i często wymagają co najmniej kilku wizyt oraz konsultacji, pacjenci uważają, że złagodzenie bólu w zębach lub poprawienie ich estetyki warte są każdej ceny – zdecydowanie preferują przy tym prywatne centra stomatologiczne, w których w komfortowych warunkach profesjonalista zadba o piękny uśmiech pacjenta.

Najpopularniejsze zabiegi u dentysty

Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi wybielania zębów. Białe równe zęby reklamowane na każdym kroku sprawiają, że marzenia o takim uśmiechu stają się znacznie powszechniejsze. Samodzielne próby wybielania zębów, np. przy użyciu specjalnych past rzadko dają zamierzone efekty, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty.

 

Rate this post