Zakupy z głową cz. 2

Zakupy z głową cz.2

Prezentujemy kolejną część z serii zakupy z głową. Mamy nadzieję, ze po przeczytaniu pierwszej, nie daliście się chwytom marketingowym i nadal kontrolujecie swoje wydatki. Dzisiaj kolejne wskazówki, które z pewnością jeszcze bardziej pomogą Wam w udanych zakupach.

3. Sprawdź opinie o danych produktach

Czy zdarza Wam się kupować coś w ciemno bez sprawdzenia wcześniej opinii na temat danego produktu? Zapewne większość z Was powie, że zawsze sprawdza opinie przed zakupem. I zapewne większość z Was to robi, ale czy zawsze? Prawdopodobnie robicie to przed zakupem rzeczy niecodziennego zakupu, takich, na które musicie wydać trochę więcej pieniędzy.

Proponujemy: sprawdzajcie opinie o każdym z produktów, nawet tych tańszych. Często okazuje się, że rzecz, którą sobie upatrzyliśmy posiada wady, które czynią ją bezużyteczną.

Zakupy z głową cz.2

4. Sprawdzaj osobiście jakość produktów

Nic tak nie przekona nas o danym wyrobie jak sprawdzenie na żywo jego jakości. W przypadku zakupów spożywczych, bardzo często dzięki prawom konsumenta możemy spróbować produktów np. wędlin przed zakupem. Jeżeli mamy do czynienia z produktami w opakowaniach – sprawdzajmy ich skład. Możemy tam znaleźć szereg przydatnych informacji, które wstępnie powiedzą nam czy warto wrzucić dany produkt do naszego koszyka czy od razu wykreślić go z naszej listy. Przy zakupach odzieży dopiero sprawdzenie materiału w dotyku czyni ocenę danego wyrobu wiarygodną. W przypadku butów ważne jest przymierzenie ich i ocena przede wszystkim tego czy są wygodne oraz jaki rozmiar danego producenta do nas pasuje. Później możemy te same buty znaleźć w internecie i tym samym zaoszczędzić (w większości wypadków).

I to już koniec naszego poradnika. Mamy nadzieję, że dzięki tym kilku wskazówkom nie będziecie mieć problemu przy zakupach a część z nich Wam je ułatwi. Pamiętajcie, żeby się do nich stosować, a wtedy oszczędności macie zagwarantowane.

Rate this post