Do czego służy popularna terapia esperalem?

Jest to nowoczesny sposób na pozbycie się uciążliwego i niebezpiecznego problemu, jakim jest uzależnienie od alkoholu. Esperal jest lekiem o specyficznych i zarazem skutecznych metodach działania. Stosuje się go do zwalczania nałogu. Dzięki swoim niecodziennym efektom, esperal zyskał wielką popularność w ostatnich latach. Na ten rodzaj terapii decyduje się bardzo duża ilość osób. Terapia esperalem może nie należy do najprzyjemniejszych, jednak możemy mieć pewność, że na pewno nam pomoże w walce z alkoholizmem. Ma ona dwie postacie – tabletki oraz wszywkę.

Ile może trwać?

Nie da się określić okresu czasu dla wszystkich osób, ponieważ każdy z nas ma inny organizm. Esperal, który został wszyty pod naszą skórę, powinien znajdować się tam około 8 miesięcy – sugeruje lekarz z kliniki Esperal Warszawa PriMed. Natomiast leki, które przyjmujemy możemy stosować minimum pół roku. Czas ten oczywiście można wydłużyć, jeśli jeszcze nie jesteśmy pewni co do pokonania przez nas nałogu w pełni. Trwanie terapii zawsze zależy od organizmu człowieka i od tego, jak postępuje proces wchłaniania esperalu. Wszystko to jest uzależnione od stanu naszego organizmu. Podczas terapii powinniśmy również konsultować się z terapeutą, wtedy całe leczenie odniesie zamierzony cel.

Ewentualne skutki uboczne

Przez kilka tygodni od rozpoczęcia terapii możemy odczuwać w ustach czosnkowy lub metaliczny posmak. Innym skutkiem ubocznym jest ciągłe poczucie zmęczenia, ospałość, a czasami nawet nudności. Często możemy również spotkać się z alergią i nieprzyjemnymi skórnymi objawami, np. wysypką. Rzadkie efekty uboczne stosowania esperalu to psychoza, mania, zaburzenia osobowości i inne. Skutki uboczne jednak nie występują w każdym przypadku. Zwykle przemijają one w przeciągu kilku tygodni. Zawarty w esperalu Disulfiram jest mało toksyczny, jednak warto obserwować swoje ciało i organizm po rozpoczęciu terapii.

Czy jest ona skuteczna?

Terapia z zastosowaniem leku esperal jest bardzo skuteczna – mówi Pani Adrianna. Dzięki swojemu specyficznemu działaniu, terapia jest najczęściej w pełni bezpieczna. Esperal cieszy się wielką popularnością i zainteresowaniem wśród lekarzy. Nierzadko jednak temat ten budzi spore kontrowersje. Warto jednak poddać się terapii z zastosowaniem tego leku. Dzięki niemu możemy raz na zawsze pozbyć się przykrego problemu, jakim jest alkoholizm. Skuteczność terapii jest bardzo wysoka, więc warto spróbować tej metody.

Kto może się jej podjąć?

Każdy, kto ma problemy z nadużywaniem alkoholu, może zdecydować się na ten rodzaj terapii. Posiada on 2 opcje, więc możemy skorzystać z popularnego łykania tabletek lub z wszycia pod skórę wszywki z esperalem. Natężenie problemu zazwyczaj jest wysokie wśród osób decydujących się na terapię z esperalem. Dzięki swojemu specyficznemu działaniu, esperal jest bardzo popularnym sposobem na pozbycie się problemu alkoholowego. Warto więc wypytać swojego lekarza o ten rodzaj terapii.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://www.surgeryclinic.pl/

Rate this post