Odpowiednie ciśnienie w sprężarce powietrza

HK 1500-500 15 BAR - sprężarka powietrza AirPress

Gdzie używane są sprężarki?

Sprężarki powietrza są jednym z najważniejszych, ale często niezrozumiany, elementów wyposażenia w sklepie. Dobra sprężarka powietrza to narzędzie do pracy w pełnej palecie możliwości, ale słaby nawiew w sklepie może spowodować zmniejszenie wydajności narzędzia. Poświęcenie czasu, aby zrozumieć, jak sprężarki mogą wpływać na wydajność narzędzia jest ważne, dowiesz się w jaki sposób szybko i sprawnie praca zostaną zrobione.

Economy_1 - sprężarka powietrza marki AirPress

Inżynierowie odwiedzili wiele sklepów na całym świecie, okazało się, że wielu techników jest nieświadomych prawdziwego ciśnienia dostarczanego do urządzenia. Firmy prowadzą wszystkie badania laboratoryjne i porównują narzędzia w 90 psi, chociaż niekoniecznie odzwierciedla to warunki innych sklepów, które używają sprężarek w sposób ciągły.

Zmiana ciśnienia w urządzeniu

Technicy często zwiększają ciśnienie do 120 PSI, ale zazwyczaj lubią trzymać 90 PSI, mówią nam eksperci zajmujący się sprężarkami. Konsekwentnie działają sklepy w 120 lub 140 PSI jest to rzekomo kwestia przyzwyczajenia. W ten sposób narzędzie ma większą wydajność, ale na dłuższą metę nie jest to dobre dla narzędzia, ponieważ może to zmniejszyć oczekiwaną żywotność sprężarki powietrza.

Urządzenia napowietrzne, takie jak szlifierki i narzędzia odcinające mają zazwyczaj znacznie wyższy wymagany CFM (stopy sześcienne na minutę – generowana moc sprężarki). Wyjście CFM sprężarki powietrza powinien być większe niż wymagany CFM narzędzia napowietrznego.
Związek z ciśnieniem jest liniowy, silnik powietrzny będzie miał moment obrotowy, który jest liniowy w stosunku z ciśnieniem powietrza. Jednak prędkość jest inną sprawą, to jest bardziej skomplikowane, w jaki sposób narzędzie funkcjonuje.

Jaka konfiguracja dla sprężarki?

Inżynierowe odkryli wiele razy, że jeśli urządzenie nie działa prawidłowo, dobrym pomysłem jest sprawdzić konfigurację pomiędzy narzędziem a sprężarką powietrza. Różnica między tym, co masz ustawione w regulatorze i jakie ciśnienie dostajesz w narzędziu zależy od tego, jak ustawisz miernik.

Na przykład, w systemie 117 PSI można ustawić regulator 90 PSI. Poza tym, 68 psi wykona zadanie dla sprzęgła, a tylko około 48 PSI rzeczywiście zostanie użyte dla narzędzia – to 53 procent mniej niż PSI spodziewane.

Rate this post