Doładujcie się w terenie zakupując agregat prądotwórczy

Wybieracie się na górską wyprawę ? Macie zamiar rozbić obóz i trochę tam przekoczować? Doskonale, w końcu po to jest życie, aby z niego skorzystać – wystarczy zabrać zapasy, dobry humor, kilkoro przyjaciół lub inne bliskie osoby i już można spędzić kilka dni w głuszy, zupełnie bez kontaktu z innymi ludźmi…

Ale zaraz, zaraz – czy na pewno wszyscy dadzą radę. Czy dadzą radę wytrzymać bez kontaktu ze światem? Bez dostępu do mediów oraz codziennych udogodnień, które znajdują się w ich domach? Cóż, to nie dla wszystkich może być takie łatwe, jednakże oczywiście da się zrobić – wystarczy mieć ze sobą agregaty prądotwórcze, które dostarczy prądu w każdej okoliczności. Większość nowoczesnych sprzętów potrzebuje elektryczności na bieżąco, bez niej nie będą działać, a my nie będziemy mogli z nich korzystać. Producenci opatentowali już zastępcze, mobilne urządzenia, które są zastępczymi maszynkami dla większych odpowiedników. Są przenośne radia, są przenośne telewizory, są przenośne kuchenki, a nawet lodówki. Jeśli tylko dobrze przygotujemy się do górskiej eskapady możemy spędzić tam czas zupełnie fajnie jak w cywilizowanym świecie na co dzień.

♦♦♦

Kiedy generator mocy będzie szczególnie przydatny?

Podłączenie się do agregatu będzie wymagało od nas przede wszystkim paliwa. Generatory spalają je może nie w zawrotnym tempie, jednakże nie ma co liczyć na pełne wykorzystanie wszystkich sprzętów jeśli bak w agregacie pozostawimy pusty. Prosty generator na potrzeby właśnie takich historii można nabyć w hurtowniach nie wydając nawet 1000 złotych, jeśli dobrze poszukamy okaże się, że taki sprzęt zamówić możemy nawet za 700 pln. Do tego należy dokupić oczywiście kilka kanistrów paliwa, gdyż bez niego ani rusz. Pakujemy sprzęt do naszego pickupa bądź suva i w pełni połączeni ze światem możemy ruszać w góry. Podstawowy generator spali około 1,2-1,5 litra paliwa na godzinę użytkowania, w zależności od zużytej energii, dlatego jeśli chcemy aktywnie korzystać z prądu przez kilka dni potrzebujemy około 30-40 litrów paliwa. Przy obecnej cenie benzyny koszt ten wyniesie od 140 do 180 złotych – rozkładając to na kilka osób cena wydaje się relatywnie niska.

wer

Nie każdy agregat jest dla każdego

Ciekawostka: najsilniejsze, stacjonarne agregaty kosztować mogą nawet 50000 złotych. Wysoka cena jest jednak warunkowa jego osiągami, które są znacznie lepsze niż małych agregatów przenośnych. Warto też zwrócić uwagę na jego cenę. Duży agregat waży bowiem około 1,5 tony, zaś mały kuzyn tylko 40 kg. Moc urządzenia większego jest także znacznie większa i wynosi około 80KM, urządzenie za 700 złotych ma ich 6.

Źródła zdjęć: https://www.flickr.com/photos/broilerkeule/

https://www.flickr.com/photos/photostoartbymike/

Rate this post