Kim jest adwokat gwiazd?

adwokat gwiazd

Osoba publiczna również chce zachować namiastkę prywatności, do której ma prawo, ale często musi o nią walczyć. Warto wiedzieć, że publikacja wiadomości, w celu wzbudzenia sensacji, wiadomości, która nie niesie żadnego interesu publicznego, jest naruszeniem prawa. Znaczenie ma także forma publikacji, nawet gdy broni się wskazaniem interesu publicznego, powinna być odpowiednia do tematu i nie przekraczać pewnych indywidualnych granic. 

Jak zabezpieczyć się przed nadmierną ingerencją

Osoba publiczna może upominać się o swoje prawa. Należy szczególnie przeanalizować daną sprawę. W polskim prawie istnieją ogólne zasady, ale są one zależne od różnych czynników. Okoliczności prawne można wyznaczyć odpowiadające na pytania: W jakim celu powstała publikacja? W celu publicznym czy sensacyjnym? Czy istnieje związek skutkowy lub faktyczny z działalnością publiczną tej osoby? Czy osoba publiczna przysłużyła się do upublicznienia danego obszaru swojego życia prywatnego? Jaka jest forma publikacji, jak jest nacechowana?

Zazwyczaj mamy do czynienia z działaniami obronnymi następczymi, czyli mającymi miejsce już po naruszeniu prawa. Osobom publicznym opłaca się wcześniej zadbać o swój wizerunek, a w szczególności w przypadkach wyjątkowych takich jak planowany rozwód. Rozstanie gwiazdy jest niezwykle interesującym dla społeczeństwa wydarzeniem i przykuwa wiele uwagi mediów. Ludzi intrygują publiczne dramaty, dlatego tak bardzo chcą brać w nich udział, będąc na bieżąco i kreując często różną od prawdy sensację. Rozwód dla każdego jest ciężkim i bolesnym momentem i choć osobie publicznej naturalnie zależy na wizerunku to trudno w takiej sytuacji rozsądnie i z klasą przedstawiać się w mediach.

Osoba publiczna niechcąca występować w mediach, może powołać swojego pełnomocnika, który będzie ją reprezentował. Zastępcą takim stał się zabezpieczający prywatność adwokat, który nie dość, że zajmują się daną sprawą w sądzie, ale też kontroluje szum wokół celebryty. Adwokat dba o kontakt z mediami, w tym niełatwym czasie reprezentuje osobę publiczną i interesuje się jej pozytywnym wizerunkiem. W takie sprawy angażują się prawnicy znający środowisko mediów i umiejący się z nim obejść.

adwokat gwiazd rozwód

Rozwód „złotej pary” Hollywood wywołał ogromne zainteresowanie mediów – jednak dzięki zaangażowaniu prawników parze mimo wszystko udało się uniknąć medialnej burzy i udostępnianiem prywatnych informacji.

Chroń swój wizerunek

Wizerunek osoby publicznej inaczej wyobrażenie funkcjonujące na jej temat, które można określić jako jej renoma, jest ważnym aspektem każdej sławy. Informacje na jej temat mają wpływ na jej publiczny obraz. Postrzeganie jej przez społeczeństwo kształtuje wizerunek jako gwiazdy, dlatego ważna jest kontrola wszelakich publikacji. Weryfikacja publikacji nie należy do prostych, w szczególności we współczesnym świecie, kiedy istnieje tak wiele typów mediów, o różnym poziomie. Ramy prywatności wizerunku gwiazdy ujęte już powyżej określa art. 81 ust. 2 pkt 1 pr. aut., warto mieć na uwadze, że choć osoby publiczne mają węższe prawo do prywatności, to istnieje prawo wskazujące, że udostępniane informacje powinny mieć związek bezpośrednio z działalnością publiczną gwiazdy.

Znaczący w obronie prywatności jest kontekst danej publikacji. Sposób rozpowszechniania wizerunku jest równie ważny. Nawet jeśli media mają prawo bez zgody publikować i rozpowszechniać obraz osoby publicznej to nadal nie mają prawa, aby ją dyskryminować, poniżać czy też obrażać. Karane może być też rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, które mogą mieć niekorzystny wpływ na zajmowane przez daną osobę stanowisko. Poza tym wykroczeniem jest rozpowszechnianie nagiego obrazu osoby bez jej zgody.

Mass media odznaczają się coraz mniejszą stosownością, dlatego wiele poważnych osób publicznych stale współpracuje z wyspecjalizowanymi prawnikami. Zorientowany w świecie mediów i celebrytów adwokat potrafi pomóc osobie publicznej pod ostrzałem lub ją przed nim skutecznie zabezpieczyć.

Tzw. adwokat reprezentujący interesy osób o dużej rozpoznawalności, może zaproponować dyskrecję, poufność i profesjonalizm.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *