Czym powinny się charakteryzować meble hotelowe?

meble hotelowe

Jak wiadomo, hotele są miejscami, w których zatrzymujemy się podczas wakacji, różnych wyjazdów oraz podczas delegacji. Każdy z nas chce się czuć w hotelu tak jak we własnym domu. Z tego też powodu, właściciele hoteli coraz bardziej skupiają się na wygodzie oraz wyglądzie swoich hoteli. Każda zmiana oraz innowacja, jaka zachodzi w wyglądzie hotelu, organizowana jest dla wszystkich potencjalnych i stałych klientów. Właściciele hoteli oferują coraz bardziej pomysłowe i nowoczesne rozwiązania, by zadowolić swoich klientów.

Jak wygląda wyposażenie pokoju hotelowego?

łóżka kontynentalne producentMeble hotelowe powinny przede wszystkim pasować do wystroju wnętrza oraz do stylu, w jakim jest utrzymany klimat hotelu. Dziś, możemy liczyć na praktycznie każdy rodzaj wystroju w hotelach. Co prawda, dość często w hotelach panuje nowoczesny wystrój. Styl oraz typ mebli dopasowywany jest przez właściciela hotelu i projektanta, w zależności od klimatu hotelu. Meble hotelowe muszą charakteryzować się przede wszystkim odpowiednim stylem. Właściciele hoteli w tym celu sugerują się poradami projektantów oraz zwracają uwagę na panujące trendy.
Poza tym, że w każdym pokoju hotelowym powinny znajdować się:

  • Szafy,
  • Komody/ szafki,
  • Łóżka,
  • Biurko lub stół,
  • Krzesła,

muszą one zostać dobrane pod względem stylu i dobrego gustu. Meble hotelowe nieco różnią się od mebli, które kupujemy do naszych domów i mieszkań. Muszą się charakteryzować niebanalnym wyglądem – w hotelach spędzają czas różni ludzie, dlatego trzeba wybierać meble, które przypadną do gustu każdemu. Typowe meble hotelowe zawsze są ładne, zadbane i wyglądają jakby były nowe. Jest to domena każdego dobrego hotelu.

Dopasowanie mebli hotelowych

Wielkość mebli musi być dopasowana do każdej sylwetki. Łóżka i krzesła powinny zostać wybrane tak, aby mogły utrzymać ciężar każdego gościa hotelu. Dodatkowo, stoły czy biurka muszą mieć optymalną ilość miejsca, by można było umieścić na nich laptopa, zeszyty czy projekty. Istotne jest, by meble wyglądały tak samo. Ten sam rodzaj drewna czy tworzywa, znacznie wpływa na komfort i ocenę całego otoczenia. Jeśli mówimy o kolorze – jest to absolutnie jedna z najważniejszych kwestii. Kolor mebli nie może być zbyt krzykliwy ani zbyt przytłaczający. Obecnie, bardzo często wybierana jest biel, odcienie brązu, beżu i szarości; ewentualnie pastelowe kolory. Kolor mebli powinien być taki sam, by utrzymać klimat.
Charakterystyczną cechą mebli hotelowych, powinna być oczywiście jakość. Meble muszą być trwałe i wytrzymałe, by móc jak najdłużej służyć gościom hotelowym.
Najistotniejsza w meblach jest wygoda i użytkowość. Klienci hotelu powinni czuć klimat hotelu. Poza tym, warto dodać, że meble powinny po prostu zwracać uwagę. Charakterystyczne cechy mebli hotelowych w znacznym stopniu wpływają na nastrój klientów podczas przebywania w pokojach.


Eleganckie i nowoczesne meble i wyposażenie hotelowe oferuje Furnimeb.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *