Dlaczego warto korzystać z obsługi telefonicznej?

W dzisiejszych czasach obsługa klienta przy użyciu infolinii stała się jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów komunikacji na linii klient-firma. Możliwość uzyskania informacji od pracownika bez potrzeby wychodzenia z domu jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym oraz wygodnym. Jakie są zalety korzystania z infolinii?

Szybki dostęp do informacji

Polacy jako konsumenci stopniowo stają się coraz bardziej świadomi – zarówno w kwestii znajomości swoich praw, jak i mechanizmów, którymi rządzi się rynek. Coraz więcej osób więc próbuje poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Statystycznie to w internecie poszukujemy odpowiedzi na pytania w pierwszej kolejności. Jeżeli jednak w sieci nie znajdziemy satysfakcjonujących nas informacji, staramy się uzyskać je bezpośrednio od przedstawicieli danej marki.

Infolinia daje możliwość szybkiego uzyskania informacji – wiele firm posiada rozbudowany system obsługi telefonicznej, który składa się ze specjalistów wyszkolonych do udzielania odpowiedzi na różne tematy. Dobrze widoczne jest to w przypadku m.in. banków i operatorów telefonii komórkowych, gdzie podczas połączenia się z infolinią uzyskujemy możliwość wyboru, w jakiej sprawie się kontaktujemy. Większość banków posiada infolinie dedykowane poszczególnym produktom (karty kredytowe, kredyty, konta osobiste), ofercie czy windykacji.

Firma Call Center - IPT Wrocław

Zgłoszenie reklamacji

Zgodnie z prawem, jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z jakości świadczonych usług bądź produktu, możemy zgłosić reklamację. Wiele firm, aby usprawnić proces składania reklamacji, decyduje się na uruchomienie dedykowanego kanału telefonicznego. Jest to wygodne zarówno dla klientów, jak i samych pracowników. Ci pierwsi dostają możliwość łatwego złożenia reklamacji, natomiast drudzy nie muszą gromadzić zbędnej ilości dokumentów. Reklamacja może zostać spisana przez pracownika na podstawie ustnej dyspozycji, a następnie przekazana do odpowiedniej jednostki.

Bezpieczeństwo

Większość rozmów przeprowadzanych na infolinii jest nagrywana w celach bezpieczeństwa. Mimo, iż dla części osób nagrywanie może kojarzyć się z naruszeniem prywatności, to ma to bardzo dobre uzasadnienie. Jeżeli udzielone nam przez telefon informacje okażą się nieprawdziwe, zawsze możemy powołać się na zarejestrowaną rozmowę z pracownikiem infolinii. Takie rozmowy są ponownie przesłuchiwane w celu wychwycenia nieprawidłowości.

Jest to duża przewaga obsługi telefonicznej nad standardowymi metodami, ponieważ daje konsumentowi możliwość powołania się na konkretną rozmowę.  Jeżeli błędne informacje zostaną udzielone nam np. w sklepie bądź placówce banku, to trudno będzie nam udowodnić, że wina leży po stronie pracownika.


Wpis powstał przy współpracy z firmą IPT Call Center z Wrocławia: http://iptcc.pl – dziękujemy za udzielone informacje.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *