Jak wygląda praca kierowcy ciężarówki?

Praca kierowcy CE

Każdy mały chłopiec marzył, żeby poprowadzić samochód ciężarowy, czasami ta fascynacja pozostaje aż do wieku dorosłego. Wybranie za swój zawód kierowanie samochodami ciężarowymi pozwala im spełnić swoje dziecięce marzenia. Praca kierowcy nie należy do najłatwiejszych zajęć, jednak jeżeli ktoś lubi to robić i fascynuje się tym, to naprawdę warto wybrać taką ścieżkę kariery zawodowej.

Życie to nie film

                Oglądając filmy można zobaczyć niezależnych kierowców, którzy wyróżniają się wolnością i jeżdżą po różnych krajach. Oczywiście kierowcy podróżują i widzą naprawdę dużo, jednak nie są wolni od zobowiązań, bo muszą przywieść towar na czas. Filmy nie pokazują także jak bardzo trudny jest ten zawód, bo przecież jest to praca w samotności i z daleka od domu.

Kierowca nie może być beztroski, bo tak się nie da, a przynajmniej nie w tej pracy. Tutaj trzeba być odpornym psychicznie, potrafić znieść samotność i rozłąkę z rodziną. Każdy radzi sobie z tym inaczej, jedni biorą ludzi na stopa, inni rozmawiają przez CB radio, żeby nie czuć się samotnym i nie zostać samemu ze swoimi myślami. Cisza jest tutaj chyba najgorsza i dlatego starają się ją zagłuszyć jak tylko mogą.

Na czym polega praca kierowcy

                kierowca CE w AngliiWbrew pozorom praca kierowcy nie polega tylko na przewiezieniu towaru z punktu A do punktu B w określonym terminie. Kierowca musi także przygotować samochód do załadunku i rozładunku, odsunąć plandekę na bok i ściągnąć deskowanie. Wymiar godzin wymaga od kierowcy obowiązkowy postój po ośmiu godzinach jazdy. Nie da się tego obejść, ponieważ tachometr wszystko rejestruje i nie można przekroczyć godzin spędzonych za kierownicą ze względu na swoje bezpieczeństwo.

                Kabina kierowcy często mieści w sobie różne przedmioty, są to zapasy jedzenia, butle gazowe, radio, komputer i inne przydatne rzeczy. To wszystko jest kierowcy potrzebne, ponieważ spędza w ciężarówce bardzo dużo czasu, je tam posiłki, śpi i pracuje. Kabina jest tak naprawdę jego drugim domem. Nie zawsze zlecenia pozwalają wrócić do rodziny na weekend, czasami jeżdżą naprawdę daleko, a mimo tego nie zmieniają pracy, bo ten zawód jest też często pasją kierowców.

Zarobki

                Tak jak można to zaobserwować w wielu zawodach, pensje w naszym kraju są znacznie mniejsze niż w innych państwach. Wpływa to na stosunkowo dużą emigrację, wielu kierowców poszukuje pracy w Anglii, gdzie ma możliwość zarobienia nawet pięć razy więcej niż w Polsce. Sporo ludzi mając na uwadze kwestie finansowe podejmuje się pracy w Wielkiej Brytanii, pomimo że jest ona daleko od ich domu. Niektórzy radzą sobie w taki sposób, że ściągają do siebie rodzinę, a inni wracają do domu co jakiś czas, jednak znacznie rzadziej niż, gdy robili kursy mieszkając w Polsce. Taka praca jest trudna, jednak dużo osób się na nią decyduje i nie rezygnuje z niej, więc można powiedzieć, że naprawdę warto zainteresować się takimi ofertami pracy.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *