Podwójne łóżko niskie do pokoju dziecięcego – czy warto je wybrać?

jak wybrać łózko dla dwójki dzieci

Wielu rodziców staje przed dylematem, jak urządzić pokój dziecięcy, kiedy ich pociechy w podobnym czy zbliżonym wieku mają współdzielić jeden pokój. Jeśli pokój jest niewielki, najtrudniejsze jest wypracowanie scenariusza pozwalającego zapewnić obojgu dzieciom wygodne spanie w nocy bez utraty miejsca do zabawy i przechowywania ubrań, zabawek, materiałów do nauki. Jakie łóżko sprawdzi się w pokoju dla dwójki dzieci?

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko dla dwójki dzieci?

Jeśli dzieci są małe – w wieku przedszkolnym – a do tego różnica wieku jest między nimi mała, mniejsza niż 3 lata, najlepiej wybrać łóżko, które zapewni dzieciom największe bezpieczeństwo, a rodzicom spokojny sen.

W przypadku małych dzieci łóżko piętrowe w klasycznym rozumieniu się nie sprawdzi, ponieważ dwulatek czy trzylatek nawet jeśli poradzi sobie z wchodzeniem na drabinkę i schodzeniem z niej w dzień, pod okiem rodzica, może nie poradzić sobie tak dobrze w nocy, samodzielnie. Jest to po prostu zbyt ryzykowne w przypadku malutkich dzieci. Tak samo, jeśli mamy dwójkę dzieci w wieku np. 2 lata i 5 lat – młodsze rodzeństwo zawsze naśladuje starsze, co może w przypadku poruszania się po drabince sprowokować niebezpieczną, niepotrzebną sytuację. Co zatem wybrać, by zapewnić wygodę i bezpieczeństwo dwójce maluchów?

Takim modelem łóżka jest niskie łóżko z wysuwanym materacem i szufladami, wyposażone dodatkowo w barierki ochronne. Jak pomieścić aż tyle kwestii w jednym meblu, a jednocześnie nie przepłacić? 

Tego rodzaju łóżka są nieco wyższe niż standardowe, jednoosobowe modele łóżek. Jest to niezbędne, by pod główną ramą łóżka i materacem zmieścić wysuwaną szeroką „szufladę”, w której ukryta jest druga rama i materac dla drugiego dziecka. Obie ramy z materacami mogą być wyposażone w ochronne barierki, zapewniające dzieciom ochronę przed wypadnięciem z łóżka na podłogę. Jest to świetny pomysł zwłaszcza w przypadku mniejszych dzieci.

Ponadto, jeśli łóżko jest wyposażone w szuflady, możemy zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca w pokoju, zyskując dodatkową przestrzeń na przechowywania pościeli, ubrań, zabawek czy innych dziecięcych akcesoriów, zgodnie z naszym zapotrzebowaniem.

Niskie łóżko dla dzieci z wysuwanym materacem – ile kosztuje?

Wbrew pozorom, tego rodzaju łóżka można znaleźć w bardzo atrakcyjnych cenach. Kiedy pojedyncze łóżko w zestawie z materacem i szufladami oraz z barierką czy narożną zabudową to koszt rzędu nawet dwóch tysięcy złotych, niskie łóżko dla dwójki dzieci z dwoma materacami i barierkami oraz miejscem do przechowywania może kosztować między 3 a 3.5 tysiąca – wobec tego wybór tego modelu mebla do pokoju dziecięcego jest tańszy niż kupienie dwóch osobnych łóżek!

Tego rodzaju łóżka zapewniają dzieciom wygodne spanie nocą, a w dzień – wystarczy je zasłać i zasunąć, by odzyskać bezcenną powierzchnię do zabawy. Dlatego jest to świetna alternatywa dla zakupu dwóch osobnych łóżek czy nawet łóżka piętrowego, które zwłaszcza w przypadku małych dzieci jest mniej bezpieczną opcją. Niskie łóżko z dwoma materacami i szufladami to bezpieczne rozwiązanie nawet w przypadku małych dzieci, które dopiero zaczynają spać samodzielnie po ukończeniu ok. 1,5 roku czy 2 lat.

Rate this post