Spacer z psem – kosze na psie odchody

Spacerując po przestrzeni miasta stajemy się jej użytkownikami – użytkownikami przestrzeni publicznej, dostępnej dla wszystkich, o którą również w równym stopniu wszyscy powinni dbać. Oczywiście to tylko pobożne życzenie, jednak wcale nie jest to cel zupełnie nieosiągalny.

Kosz na psie odchody

Coraz więcej miast – i to nie tylko duże, tętniące życiem ośrodki, ale i małe, raczej spokojne i mnie zaludnione miejscowości – inwestuje w pojemniki na psie odchody, które w realny sposób przekładają się na podniesienie czystości w danym miejscu. Mają one dość prostą konstrukcję – prostsze modele posiadają zazwyczaj tylko jeden pojemnik, do którego wrzuca się zebrane przez właściciela odchody pozostawione przez czworonoga. Nowoczesne są nie tylko bardziej funkcjonalne, ale i trwalsze.pojemniki na psie odchody

Wykonane ze stali czy stopów kosze są wyposażone w zbiorczy pojemnik na odchody oraz – co istotne – w podajnik specjalnych torebek na psie odchody. To szczególne ułatwienie, ponieważ wiele osób zwyczajnie nie ma nawyku noszenia ze sobą zapasowego woreczka czy specjalnego worka na psie kupy. A nikt przecież nie chciałby spacerować z psem i jego odchodami po parku – to dość wątpliwa przyjemność.

Wygodne kosze na psie kupy

Pojemniki na psie odchody są świetnym rozwiązaniem, które może poprawić czystość w polskich miejscowościach. Obowiązek sprzątania po czworonogach generalnie spoczywa na właścicielach, ale brakuje przepisów, które regulowałyby te kwestie – każda gmina może ustalić jak na jej terenie będzie rozumiany obowiązek dbania o czystość w mieście i jego okolicy oraz jakie ewentualne reperkusje czekają tych, którzy nie będą stosować się do przepisów.pojemniki na psie odchody

W wielu miastach wprowadza się mandaty czy inne kary – oczywiście jeśli w ogóle straż miejska zauważy spacerowicza z psem. Warto zadbać o to, by pojemniki stanęły w pobliżu skwerów czy parków, terenów zielonych w mieście, które szczególnie chętnie są wybierane na trasy spacerowe przez właścicieli psów, nie tylko w samym mieście, ale nawet na poszczególnych osiedlach. Można zwrócić się o zakup odpowiednich, oznakowanych pojemników oraz zamówienie ich obsługi do spółdzielni mieszkaniowej czy rady osiedla lub dzielnicy. Z pewnością jeśli zbierze się jakąś liczbę podpisów pod taki wnioskiem, może on być rozpatrzony pozytywnie.

Rate this post