Sprzęt rehabilitacyjny – wybieramy dobry sklep

sprzęt do rehabilitacji sklep

W jaki sposób należy wybrać odpowiedni sklep rehabilitacyjny i czym powinniśmy się kierować podczas wyboru? Jak kupić najwyższej jakości, porządne sprzęty i jednocześnie nie przepłacać?

Skąd możemy mieć pewność o najlepszej klasie mebli? Z czego powinny być one wykonane? – W tym poradniku poruszamy najważniejsze kwestie.

Znany sklep medyczny

Chcąc kupić najwyższej jakości sprzęty i meble medyczne, powinniśmy przede wszystkim zdecydować się na wysokiej klasy sprzęt. Wytrzymałe i spełniające wymogi branży medycznej meble i akcesoria, znajdują się tylko w dobrych, zaufanych i cenionych sklepach medycznych. Trzeba dodać, że obecnie meble i sprzęty medyczne możemy kupić w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Warto wybrać sklep lub/i dystrybutora, który działa na rynku kilkanaście lat. Poza tym, istotne jest by najpierw przejrzeć kategorie produktów i zwrócić uwagę na to, z jakimi producentami współpracuje dany sklep.

Najwyższa jakość sprzętu medycznego

Jeśli już wiemy, że mamy do czynienia z firmą, która od lat zajmuje się dystrybucją mebli znanych marek, zapoznajmy się z procesem tworzenia mebli. Chodzi głównie o to, byśmy byli świadomi, z jakich tworzyw produkowane są meble, sprzęty i dodatkowe wyposażenie szpitalne.

Producent mebli medycznych i sprzętu rehabilitacyjnego, który utrzymuje się na rynku ponad 10 lat lub więcej, cieszy się dobrą renomą, a jego produkty zyskały zaufanie na przestrzeni lat działalności.

Wybierając odpowiednie wyposażenie placówki medycznej lub pokoju chorego leczonego w domu, musimy zwrócić uwagę, czy do procesu produkcji zastosowano:

  • nieorganiczną tapicerkę bezszwową,
  • metal lub stal,
  • powłokę galwaniczną,
  • tworzywo sztuczne HPL lub ABS.

wyposażenie medyczne sklep

Powyższe tworzywa są najpopularniejsze w branży medycznej. Nieorganiczna tapicerka bezszwowa lub ze znikomą ilością szwów jest tworzywem bezpiecznym niż tapicerka posiadająca liczne łączenia w postaci szwów. Takie miejsca są trudne do wyczyszczenia, co sprzyja rozwojowi grzybów, wirusów i bakterii. Warto więc zwrócić uwagę na typ tapicerki, która pokrywa łóżka, leżanki, fotele czy kozetki.

Metal oraz stal posiadają gładkie powierzchnie, co jest ich największą zaletą. Metalowe konstrukcje łóżek rehabilitacyjnych lub taboretów można w łatwy sposób zdezynfekować. W przeciwieństwie do drewnianych powierzchni – metalowe elementy są gładkie i nie posiadają porów, dzięki czemu takie meble łatwiej jest wyczyścić.

Brak wgłębień nie sprzyja namnażaniu się bakterii. Często, nóżki i konstrukcje mebli są dodatkowo pokrywane powłoką galwaniczną, czyli chromowaną, która wykazuje odporność na promienie UV, na czynniki pogodowe oraz na środki chemiczno dezynfekujące. Elementy chromowane są również odporne na korozję.

Tworzyw sztuczne HPL i ABS najczęściej występują w meblach i sprzęcie rehabilitacyjnym w postaci płyt. Z materiałów tych często tworzy się szczyty łóżek czy biurka lekarskie.

Gdzie kupujemy meble medyczne?

Istotnym kryterium jest to, do jakiego miejsca i w jakiej ilości zamierzamy kupić wyposażenie i meble medyczne. Zupełnie inaczej sprawa wygląda przy zaopatrywaniu szpitala czy prywatnej praktyki lekarskiej, a jeszcze inaczej w przypadku zakupu sprzętów do własnego gabinetu czy nawet do domu, w którym bliska nam osoba odbywa leczenie. Każde miejsce jednak wymaga utrzymania wszystkich zasad higieny i bezpieczeństwa. Oznacza to, iż każda sala szpitalna, gabinet oraz pokój chorego leczącego się w warunkach domowych, muszą być wysoce sterylne. Wbrew pozorom, sprzęt rehabilitacyjny czy sprzęt do opieki również musi spełniać rygorystyczne wymagania, jakie narzuca na producentów branża medyczna. Nie tylko sale operacyjne, ale i pokoje chorych oraz gabinety lekarzy rodzinnych muszą być wyposażone w bezpieczne meble i sprzęty zapewniające higienę.

Rate this post