Styl loft – jak urządzić mieszkanie?

Styl loftowy, czyli przestrzeń na pierwszym miejscu

Co stanowi wizytówkę stylu loft? Przede wszystkim otwarta przestrzeń. Należy o tym pamiętać już na etapie kupna i projektowania mieszkania. Otwarta przestrzeń i wysokie sufity to obowiązkowy element mieszkania bazującego na poindustrialnej stylistyce. Jeżeli więc mamy do dyspozycji lokal o po powierzchni 40 metrów kwadratowych, to wręcz niemożliwym okazać się może stworzenie przestrzeni w stylu loft.

Jednak nawet przy małych mieszkaniach można stworzyć otwarte przestrzenie – jeżeli jest to możliwe, to warto usunąć ściany działowe i poszerzyć otwory na drzwi. Pożądanym rozwiązaniem jest połączenie następujących części mieszkania: sypialni, kuchni i sypialni. W ten sposób uzyskamy otwartą przestrzeń, która w połączeniu z surowością i prostotą da zadowalające efekty.

Loft sklep internetowy - White House Design

Oświetlenie w formie żarówki typu Edison do dobre rozwiązanie dla loftowej przestrzeni.

Aranżacja wnętrz

Na co stawiać przy aranżacji mieszkania w stylu loft? Przede wszystkim na surowość. To właśnie ona nadaje mieszkaniu niepowtarzalnego klimatu. W tego typu wnętrzach sprawdza się beton, szkło i cegła. Połączenie tych materiałów sprawia, że wnętrze prezentuje się okazale i dobrze współgra z dużymi przestrzeniami. Surowość objawia się także w eksponowaniu instalacji elektrycznych i grzewczych – stare przewody nie muszą być wcale zabudowane, a mogą pozostać na widoku, nadając pomieszczeniom niepowtarzalnego klimatu.

Dodatki do mieszkania

Dodatki to bardzo ważny element wystroju mieszkania  – w lofcie dobrze sprawdzają się np. odrestaurowane elementy maszyn fabrycznych. Można je dostać na pchlich targach. Naszym czytelnikom polecamy także oświetlenie w formie prostych żarówek – takie rozwiązanie jest ekonomiczne i świetnie komponuje się  z resztą surowego wystroju.

Osoby obcujące z kulturą często wieszają w swoich loftach obrazy bądź decydują się na wstawienie rzeźby. Sztuka świetnie łączy się z poindustrialnymi wnętrzami, sprawiając wrażenie przebywania w galerii sztuki – opowiada projektant wnętrz z Have It Done.

Styl loft wydaje się być prosty do zaaranżowania, ale w rzeczywistości nie jest to aż takie proste. W celu zaprojektowania wymarzonego mieszkania należy spędzić sporo czasu, aby dopracować każdy detal. Warto o tym pamiętać, aby utrzymać ascetyzm i nie przesadzić z wystrojem wnętrza.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *