Szkółka truskawek i jej charakterystyka

owoce truskawek

Czym w ogóle jest szkółka truskawek? Odpowiadając na to pytanie, możemy skojarzyć sobie samo słowo ‘szkółka’ ze szkółką drzewek choinkowych. Szkółką truskawek nazywamy specjalne miejsce – obszar, na którym posadzone są różne odmiany truskawek. Trzeba dodać, że obszar ziemi, na którym hodowane są truskawki, jest specjalnie zadbany i przystosowany do owoców. W szkółce obowiązują pewne zasady, dotyczące dbałości o glebę, nawadniania i stosowania specjalnych zabiegów mających na celu poprawę jakości upraw. Specjaliści zajmujący się na co dzień hodowlą truskawek różnych odmian, są świetnie zaznajomieni ze wszystkimi zasadami, jakie panują w miejscu hodowli. Dzięki temu, każdy kupujący truskawki ze znanych i popularnych hodowli, może liczyć na znakomitą jakość truskawek. Warto dodać, że typy truskawek dzielą się na uprawne i deserowe.

Warunki uprawy truskawek

Truskawki są dość wymagającymi owocami. Jeśli chodzi o ich uprawę – konieczne jest przygotowanie ziemi uprawnej do danej odmiany. Na polu albo na naszej działce należy zadbać o:

  • Kwasowość gleby – najlepszy stan gleby wynosi od 5.0 do 6.0 pH.
  • Typ gleby – najlepiej przyjmują się truskawki na ziemiach lekkich. Gleba dodatkowo powinna być jak najbardziej przewiewna – zapobiega to powstawaniu grzybów. W truskawkach nie gromadzą się bakterie. Owoce i liście nie zarosną również pleśnią. Warto jednak pamiętać, że truskawki nie są narażone w żaden sposób na przesuszenie, jeśli uprawy są regularnie i właściwie podlewane.
  • ‘’Zdrowa ziemia’’ – tym terminem możemy określić glebę, na której nie były hodowane te owoce i warzywa, po których nie można sadzić truskawek (kalafior, kapusta, brokuły, maliny, truskawki i tytoń).
  • Pielęgnacja gleby – przed rozpoczęciem działań rozpoczynających uprawę truskawek, należy zadbać o czystość gleby. Dziś, metody oczyszczania ziemi są dość liczne – w zależności od liczebności sadzonek, stosuje się różne metody. Pierwszą z nich jest metoda ręczna – sami oczyszczamy przeznaczoną pod uprawę ziemię. Ten typ oczyszczania gleby jest dobry dla osób, które hodują truskawki na działkach lub ogródkach. Natomiast, czyszczenie maszynowe jest najlepszym rozwiązaniem dla właścicieli ogromnych plantacji, którą mierzy się w hektarach.
  • Miejsce – gleba stosowana pod uprawę owoców tego typu, powinna być półkwaśna, przewiewna i nasłoneczniona.

Sposób dystrybucji truskawek

Sprzedaż hurtowa  jest możliwa tak samo, jak sprzedaż detaliczna – https://sadzonki-truskawek.eu oferują obydwa tryby Popularność sprzedaży hurtowej zapewnia szybkie i duże zainteresowanie dobrym produktem. Sprzedaż hurtowa jest dziś prowadzona na szeroką skalę. Polskie uprawy truskawek mają swoich klientów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Różnorodne odmiany są pożądane w wielu regionach. Warto dodać, że mamy również typowo polskie odmiany truskawek – na przykład elkat. Wiele jest również zagranicznych odmian truskawek, które hoduje się w Polsce.

sprzedaż hurtowa truskawek

Sprzedaż hurtowa truskawek jest zjawiskiem codziennym. Możemy więc każdego dnia zaopatrzyć się w dowolną ilość i odmianę truskawek.

Hodowcy truskawek korzystają więc z wciąż panującego popytu na truskawki. Sprzedawanie uzyskanych plonów przynosi wbrew pozorom spory zysk. Zwłaszcza w przypadku, gdy hodowane są truskawki o popularnej odmianie. Właściciele roli, na której hodowane są ogromne ilości sadzonek, często stosują tańsze, szybsze i prostsze metody nawadniania ziemi oraz sposobu sadzenia truskawek. Obecnie, mamy możliwość zakupić w ilości hurtowej truskawki prosto od samego producenta. Sprzedaż hurtowa gwarantuje duże zyski i większe zainteresowanie. Poza tym, każdy z nas woli nabywać lepszy, smaczniejszy i bardziej soczysty typ truskawek.

 

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *